“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Bacak (Uyluk) Germe

Karın gibi uyluk bölgesinde de aşırı sarkma, fazla yağ dokusu ve fazla deri bulunabilir. Sık kilo değişimler ve yerçekimi etkisi ile istenmeyen görüntüler oluşur.  Amacımız uyluk germe ile o bölgede düz bir görüntü elde etmek, fazla olan yağ ve deriden kurtulmaktır.

Ne Zaman Uygulanır?
Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ fazlalıklarından kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Nerelere Uygulanır?
Kasık bölgesinden kesilerle fazla yağ ve cilt dokuları çıkartılarak uyluk iç yüzü gerdirilir.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağlanmanın ve sarkıklığın fazla olduğu uyluk bölgesi muayene edilir. Cilt elastikiyetine bakılır.Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süreli 2- 2,5 saat kadardır. Kasık bölgesine paralel yatay kesi ile girilerek fazla olan yağ ve deri çıkarılır. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat bölgesinde ağrı şişlik ve morluk olabilir. İki- üç gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4- 6 hafta giyilir. 10- 12 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1- 2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ GENEL
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 2-2.5 SAAT
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 7-10 GÜN
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ SÜREKLİ
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY -1 YIL
UYARI
UYARI Kilo alımına dikkat edilmelidir
AĞRI
AĞRI MİNİMAL
NOT
NOT 1 ay özel korse kullanılmaktadır