“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Platelet Rich Plazma (PRP)

Plateletler (kan pıhtılaşma hücreleri) kanımızda bulunur ve asıl görevi pıhtılaşmayı sağlamaktır. Bu hücrelerin içinde yoğun miktarda büyüme faktörleri bulunur. Kanımızın, özellikle plateletlerden zengin bölümü ayrıştırılıp, hücre içindeki bu faktörler, cilt kalitesini arttırmak amacıyla kullanılabilmektedir. Cilt içine uygulama ile kolajen yapımını arttırarak ve damarlanmayı arttırarak etki eder. Kişinin cildinde ince kırışıklıkların yok edilmesine, parlaklık, esneklik ve canlılık kazanmasına yol açar. Güneş ışını, UV hasarı ve laser ya da peeling gibi cilt uygulamaları sonrası cilt hasarlarında cildin daha hızlı yenilenmesine yardımcı olur. Saç dökülmelerini engellemek ve cılız çıkan saçları kuvvetlendirip saç yoğunluğunu arttırmada da kullanılır. 

Yüz, boyun, dekolte, eller ve saçlı deriye uygulanabilir. Cilt üzerine birden fazla noktaya enjeksiyon yöntemi ile uygulanabilir. Aynı zamanda dermapen ile kombine edilebilir. İlk önce kişiden yaklaşık 10 cc kadar kan alınır. Alınan bu kan özel kitlerle işlemlerden geçirilir, hazır hale getirilir ve kişinin ihtiyacına göre uygulanır. Anestezi gerektirmez. İşlem yaklaşık 40-45 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Uygulama alanlarında kızarıklık, şişlik ve/veya morluk oluşabilir. Optimum sonuç için 2-3 hafta arayla, en az 3 seans yapılması gerekir. Kişinin ihtiyacına göre tekrar seanslar gerekebilir. 

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 40-45dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 4-6 ay
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tekrar seans gerekebilir