“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

BBL (ForeverYoung)

Yaklaşık 20 yıldır Amerika'da kullanılan kümülatif etkisiyle gayet başarılı olan bir ışık terapisidir (fototerapi). Kişinin ihtiyacına göre uygulanan farklı dalga boyları mevcuttur. Cildin kendi hücrelerinin genetiğini gençleştirerek ve kolajen üretimini tetikleyerek oluşturduğu antiaging etki FDA tarafından onaylanmıştır. Sadece yüze değil boyun, dekolte ve el sırtına da uygulanabilir. Tüm cilt tiplerine uygundur. Ağrısız bir işlemdir. Stanford Üniversitesinin yaptığı çalışmalar gösterir ki, BBL Forever Young uygulaması ile yaşlanma süreci net olarak durdurulabilir. 

Uygulama alanları;

  • Cilt sıkılaştırma ve gençleştime
  • Yüzeysel güneş ve yaşlılık lekeleri
  • Kılcal damar problemleri
  • Akne tedavileri

İşlem

Seans sayısı uygulama alanına ve kişiye göre değişkenlik göstermekle beraber maksimum etki için genellikle 2-4 hafta aralıkla peşpeşe yapılacak 4 seansın ardından 6-12 ay arayla idame seansları önerilir. Her bir seans yaklaşık 50 dk sürer. Belli bir enerji yüklemesi yapıldığından seans ararlıklarına ve seans sayısına mutlak surette uyulmalıdır. Çünkü etkisini birikimsel olarak gösterir. Devamlılık çok önemlidir. 

İşlem sonrası

İşlemden sonra birkaç saat içinde geçecek hafif bir kızarıklık görülebilir. İşlemden hemen sonra makyaj yapılabilir ve kişi sosyal hayata dönebilir. Güneşten korunma ve solaryumdan sakınmak gerekir. Leke tedavisinde kabuklanma görülebilir, cilt nemlendirmesi önemlidir. Leke tedavileri yaz aylarında önerilmez. Dİğer uygulama alanları yaz ve kış mevsiminde güvenle uygulanabilir. Kadın ve erkeklerde güvenle uygulanır. 

 

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-1.5 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
NET SONUÇ
NET SONUÇ 2-3 hafta
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 4-6 seans
UYARI
UYARI Güneş koruması gerekli
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Devamlılık çok önemli