“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Emerge Lazer

Ciltte doku kaybı yaratmadan onarma sağlayan fraksiyonel lazer özelliği ile göz kapağında kullanılabilen, FDA onayına sahip tek lazerdir. Cilt yüzeyinde bir değişiklik yaratmazken, cildin altında mikro termal kanallar açarak cilt yenilenme mekanızmasını harekete geçirir. Özellikle göz çevresinde yenilenme ve onarım sağlayan emerge lazer, ayrıca daha aydınlık bir göz çevresi yaratabilmektedir. Dudak kenarı inçe çizgileri giderme, gözenek sıkılaştırma, skarlı alanaların tedavisi ve tüm yüz cilt yenileme en önemli endikasyonlarıdır. Seans gerektirir. Seans aralıkları 2-3 hafta kadardır. 

İşlem Öncesi
Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem ön­cesi fotoğraflama, işlem sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Cilt yüzeyi temizlenmelidir.

İşlem
Cilt en üst tabakasında soyulmaya sebep olmadığı için herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihti­yacına göre gereken bölgelere, gerekli sayıda atışlar yapılır. Özel başlığı sayesinde ciltle tam temas et­meden lazer ışını atışı yapmadığı için hem gözlükle göz koruması gerektirmez hem de göz etrafı oldukça güvenlidir. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası

İşlemden sonra yüz yıkanabilir. İşe hemen geri dönülebilir. Ancak yüzde  kızarıklık  ve şişlik  oluşabilir. Sıklık­ la 24-48 saat içinde geriler. Kabuklanma ve soyulmaya sebep olmaz. Ertesi gün makyaj yapılabilir. Güneş koruyucu ve nemlendirici kullanmak gerektirir. Seanslar halinde yapılmalıdır. Yaklaşık 2 hafta  ara ile 3 seans göz çevresinde yeterli olmaktadır.

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 10-20 dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1-2 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 3-5 Seans
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Seans gerektirir