“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Erbium Laser (Coolaser)

Coolaser (Erbium laser), gelişmiş bir lazer teknolojisi olup amacı deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç daha parlak ve pürüzsüz bir cilt gelişimi meydana gelir. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kolajen üretiminde artıştır. Coolaser üst tabakayı yenilerken altta da yıllar içinde azalan kolajen dokunun yerine konulmasını sağlar. Çok hassas bir lazer olan coolaser, derinin üst katmanlarında etki gösterir. Uzman bir plastik cerrah veya dermatolog tarafından kullanılması gerekmektedir. Uygun enerji dozlarının seçimine göre yüz, boyun, dekolte ve el en sık uygulanan bölgeler olsa da tüm vücuda uygulanabilir. Muayene ile beraber yapılacak bilgisayarlı analiz ile uygun bir aday olup olmadığınıza karar verilerek tedavi planlanır. Coolaser işlemi hem kadınlarda hem de erkeklerde en çok tercih edilen uygulamalardandır.

Coolaser kimlere yapılmaz?

  • Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon varlığında ,
  • Hamilelerde ,
  • Keloid gelişimine yatkınlığı olanlarda ,
  • Yara iyileşmesini bozan ağır kronik rahatsızlıklarda (kontrol dışı diyabet, yüksek doz steroid kullanımı gerektiren rahatsızlıklar) ,
  • Yoğun sigara içicilerinde uygulama tercih edilmez.

Coolaser kaç seans yapılmalı?
Uygulama seans sayısı 1-6 arasında değişir. Seans sayısına yapılan değerlendirmeye göre karar verilir. Çoğu hasta 2 veya 4 seanslık protokole uygundur. Seans aralıkları 3-4 hafta arasında değişir. Seans aralığına takipler sırasında kişinin gösterdiği iyileşme özelliklerine göre karar verilir. 

Tedavi ne kadar surer?

İşlemden 30-40 dk önce anestezik krem uygulanır. İşlem süresi uygulama alanının genişliğne bağlı olmakla beraber yaklaşık 20-30 dakikadır.

Tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Uygulama sonrası verilen kremlerin tarif edildiği şekilde kullanılması iyileşmenin hızı ve kalitesi açısından büyük önem taşır. Uygulama sonrasında en az 30 gün süreyle solaryum veya güneşlenme yapılmamalıdır. Sigara kullananlarda uygulama sonrası ilk 20 gün sigara içmemeleri tavsiye edilir.

İyileşme süreci
Uygulama sonrası 1-3 gün boyunca kızarıklık ve ilk günlerde daha fazla olmak üzere 7 güne kadar soyulma ve pullanma meydana gelir. Özellikle bu dönemde size önerilen nemlendiricileri kullanmanız çok önemlidir. Seanslarda uygulanacak enerji düzeyleri, atış sayıları ve kullanılacak paternlere göre bu süre daha kısa veya daha uzun olabilir. Uygulama sonrası 3-5 gün içerisinde sosyal hayata dönmek mümkün olur. Şayet daha kısa sürede iyileşmek isteniliyorsa bu takdirde her bir uygulamadaki enerji düzeyi düşürülür ancak total seans sayısını arttırmak gerekebilir. İyileşme boyunca güneşten ve solaryumdan  sakınılması gerekir.

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Topikal
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30-45 dakika
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 4-6 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 Hafta
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Seans gerektirir