“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Yağ Enjeksiyonu

Yağ dokusu, son dönemde kullanımı artan iyi bir yumuşak doku dolgusudur. Kişinin kendi yağ dokuları kullanılır. Bu yüzden ucuzdur ve kolay elde edilebilir, hiçbir yan etkisi ve alerjik etkisi bulunmaz. Alınan yağlar belli işlemlerden geçirildikten sonra vücudumuzdaki her alan için dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Yüzdeki ve vücudumuzdaki boşlukları doldurma amaçlı, cilt kalitesini arttırma amaçlı (radyoterapili kalitesiz cilt alanlarının altına) , yara izlerini giderme amaçlı (atrofik skar doldurma), meme estetiğinde daha iyi sonuç alma amaçlı (kompozit meme büyütme), yeniden meme oluşturma (meme rekonstrüksiyonu) cerrahisinde revizyon amaçlı kullanılabilir. Verilen yağlar o bölgede yaşamaya devam edeceği için geçici değil daha kalıcı bir doldurma işlemi yapılmış olur. Ayrıca kök hücre içeriğinden dolayı da aktarılan bölgede cilt/ cilt altı doku kalitesinde ve kalınlığında artışa neden olur.