“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Saç Güçlendirme

Saç, saç kökü ve saç gövdesinden oluşur. Saçın asıl canlı olan kısmı ve uzamasına sebep olan bölümü saç kökleridir. Canlı hücreler bu kök bölümünde olur ve deri içerisinde alt tabakalarda bulunur.

Bir çok sebep saç dökülmesine yol açabilir. En sık sebepler; erkeklik hormonu (testosteron), hormonal hastalıklar, genetik yatkınlık, stres, saç boyaları, kullanılan kimyasal ajanlar, beslenme bozuklukları ve vitamin eksiklikleridir. Saç dökülmeniz ya da seyreklik varsa mutlaka doktora başvurmalı ve saç dökülmesinin sebebi araştırılmalıdır. Yapılacak olan muayene ve kan tetkikleri sonucunda sebebe yönelik spesifik tedavi sonrası saçlarınız güçlenecek ve dökülme azalacaktır.

Ek olarak saç köklerini güçlendirmek, canlı hücrelere ulaşarak saçların daha kalın telli ve yoğun göstermek de mümkündür. Yapılacak olan seri enjeksiyonlar ile saç köklerine ulaşılarak saçların daha güçlü olması ve daha fazla görülmesi mümkündür.

İşlem Öncesi
Kişinin baş bölgesindeki tüm alanlar değerlendirilir ve ihtiyaç bölgeleri işaretlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı ve seans aralıkları belirlenir. Gerekirse cilt hastalıkları konsültasyonu yapılır, sistemik tedavi ihtiyacı varsa giderilmelidir.

İşlem
Herhangi bir anestezi gerektirmez, enjekte edilen solüsyonlarda lokal anestezik maddeler bulunmaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile saç için gerekli olan maddeler enjekte edilir. Bu işlem için hazır olarak bulunan saç kokteylleri ya da kişinin kendi kanından elde edilen platelet rich plazma (PRP) kullanılabilir. Bu işlem mikroiğneleme ile kombine edilebilir. Sadece enjeksiyonlu tedaviler yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası
İşlemden bir saat sonra duş, banyo yapılabilir. Kişi günlük yaşam tarzına hemen geri dönebilir. Etkisinin görülmesi için 3-4 hafta gerekir. Yeni saç çıkmasını sağlamaz, olan köklerin güçlenmesini, kalınlaşmasını ve koyulaşmasını sağlar. Sıklıkla birden fazla seans gerektirir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 10-15 Dk.
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1-2 Gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ Seansların tamamlanması ile
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 3-4 hafta
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Seans gerektirir