“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Yağ Enjeksiyonu

Yağ dokusu, son dönemde kullanımı artan iyi bir yumuşak doku dolgusudur. Kişinin kendi yağ dokuları kullanılır. Bu yüzden ucuzdur ve kolay elde edilebilir, hiçbir yan etkisi ve alerjik etkisi bulunmaz. Alınan yağlar belli işlemlerden geçirildikten sonra vücudumuzdaki her alan için dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Yüzdeki ve vücudumuzdaki boşlukları doldurma amaçlı, cilt kalitesini arttırma amaçlı (radyoterapili kalitesiz cilt alanlarının altına) , yara izlerini giderme amaçlı (atrofik skar doldurma), meme estetiğinde daha iyi sonuç alma amaçlı (kompozit meme büyütme), yeniden meme oluşturma (meme rekonstrüksiyonu) cerrahisinde revizyon amaçlı kullanılabilir. Verilen yağlar o bölgede yaşamaya devam edeceği için geçici değil daha kalıcı bir doldurma işlemi yapılmış olur. Ayrıca kök hücre içeriğinden dolayı da aktarılan bölgede cilt/ cilt altı doku kalitesinde ve kalınlığında artışa neden olur.

İşlem 

Yağlar sıklıkla karın, bel, uyluk iç veya uyluk dış yüzünden alınır. Ameliyathane şartlarında alınması gerekir. Lokal anestezi ile olabileceği gibi sedasyon altında da alınabilir. Kesi yerleriniz yaklaşık 0,5 cm kadardır ve küçük bir dikişle kapatılır. Alınan yağlar özel işlemlerden geçirilir ve amaca yönelik enjekte edilmeye hazır hale getirilir. Elde edilen yağlar istenilen bölgeye enjektör ya da kanül yardımı ile verilir. 

İşlem Sonrası

Hem yağların alındığı bölgede hem de yağların verildiği bölgede kızarıklık, şişlik ve/veya morluk oluşabilir. Erken dönemde soğuk uygulama yardımcı olacaktır. Etkinin tam görülmesi 1 hafta- 10 gün sonra olur. Verilen yağların belli miktarı (%40-50) kalıcı olacaktır. İhtiyaca göre işlem tekrarlanabilir. İlk alım sırasında fazla alınan yağlar soğuk özel kabinlerde (-80 derece sıvı nitrojende) saklanabilir. Böylece tekrar seanslarında, tekrar alım işlemi olmadan kişinin kendi yağı ofis şartlarında kendisine verilebilir.  

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Lokal ve/veya sedasyon
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 40-45 dakika
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 3-5 gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 3-6 ay
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tekrar seans gerekebilir