“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Vaser ile Vücut Şekillendirme (Hi-Def Liposuction)

Sıklıkla inatçı yağlanmanın olduğu bölgelerden bir tanesi de karın bölgesidir. Karın kaslarının önünde yağ tabakası bulunmaktadır ve bu yağ tabakası karın kaslarının görünürlüğünü engeller. Spor yapan ve karın kasları belirgin olup, sadece üzeri bölgesel yağlanma ile örtülmüş olan hastalarda uygun bir ameliyat yöntemidir. Yüzeysel yağ tabakası ve derin yağ tabakası bazı bölgelerde azaldıkça, altta yatan karın kasları daha kolay görünür hale gelir. Ameliyat çoğunlukla ultrason enerjisinin kullanıldığı VASER liposuction ile gerçekleştirilir. Ayrıca sadece karın kasları için değil, göğüs kaslarının, sırt kaslarının, kol kaslarının görünürlüğü için de yapılabilir. 

Ameliyat

Genel anestezi altında, 1- 2 saat sürede doğal bir görüntü elde edilecek şekilde gerekli işlemler yapılır. Yağ çekme yapılacak alanlara yakın kıvrım yerlerine denk gelen 0,5 cm'lik kesilerle girilir. Ağrı kontrolü için bu deliklerden deri altına özel bir sıvı verilir. Belli süre beklendikten sonra VASER enerjisi ile yağlar parçalanır ve aynı yerlerden parçalanmış olan yağlar çekilir. Dren sıklıkla yerleştirilmez, bazı vakalarda konulabilir. Birden fazla vücut bölgesine uygulanabilir. Ameliyat bitiminde özel korse giydirilir.
 

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar. Özellikle erken dönemlerde kalitesiz karbonhidratlardan fakir beslenmek çok önemlidir. Operasyondan birkaç saat sonra taburculuk planlanabilir. Özel bir korse yaklaşık 3- 4 hafta boyunca kullanılır. Dikiş bölgelerinden ilk gün hafif sıvı sızıntıları olabilir. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir. İşe geri dönme 1 hafta sonra, hafif egzersiz 3 hafta sonra, ağır egzersiz 6 hafta sonra yapılabilir. Operasyon alanlarında morarma ve şişlikler görülebilir, bunların iyileşmesi ortalama 2- 3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay - 1 yıl sonundadır. Yağ çekme işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.