“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Bişektomi

Yanak iç yüzünden yapılan bir kesi ile girilerek bişat yağ yastıkçığının bir kısmının alınması işlemidir. Çift taraflı uygulanır ve orta yanak bölgesindeki yağ miktarı azaltılır. Orta yüzümüzde derin ve yüzeyel yağ yastıkçıkları ve bişat yağ yastıkçığı bulunur. Bişat yağ yastıkçığının hacmi sabittir. Sadece bu yağ yastıkçığının bir kısmı çıkartıldığı için ve hacmi sabit olduğu için ileriki dönemde yüzde çökmeler görülmez. Ancak ameliyattan sonra yüzde şişmeler olacağı için ameliyatın etkisi yaklaşık 3-6 ay sonra gözükür.

Ameliyat Öncesi

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. Tetkik gerektirmez.

Ameliyat

Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. İşlem 30-60 dakika kadar sürer. Ağız içi kesiler olacağı için herhangi bir pansumanı bulunmaz.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde sıvı diyet olarak başlar, beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Kişi, 5- 7. gün işe dönebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel/Sedasyon/Lokal
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 3-6 ay
AĞRI
AĞRI Minimal