“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Akne Tedavisi

Acnelan

Acnelan hafif ve orta şiddetteki- akne problemlerine uygulanan maske işlemidir. Bu işlem sivilceler üzerinde profesyonel bir tedavi sağlayan, sivilcenin oluşumuna neden olan bakterilerin üremesini durdurmaktadır. Her hastanın cilt tipine ve yapısına göre tedavi süresi ve seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Seans aralıkları 15-20 günde bir olarak organize edilmektedir.

İşlem sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Cildi güneşten çok iyi korumalı ve evde uygulanacak olan tedavi sonrası devam kremlerini düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.
  • Cildi tahriş edebilecek ürünlerden uzak durmak gerekir

Yan etkileri:

Hastaların ciltleri birkaç gün içerisinde soyulmaya başlar. Bu soyulma kitin içerisindeki bakım ürünleriyle kontrol altına alınabilir.

BBL

Akne problemi yaşayanlar için özel geliştirilmiş dalga boyu sayesinde aktif aknelerin kökenine inerek bakterileri öldürmektedir. Cilt yüzeyindeki eritimi dindirip, yeni oluşumları önlemektedir. Seans sayısı 4-8 arasında değişkenlik göstermektedir.Uygulama sonrasında hafif kızarıklık görülebilmektedir. Seans aralıkları haftada 2 olacak şekilde organize edilebilmektedir.

Akne problemi olanlar mutlaka dermatoloji muayenesine gitmelidir. Çünkü bazı kişilerin sistemik tedavi kullanması gerekebilir.