“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Cilt Bakımı İşlemleri

Vakumlu Cilt Bakımı
Vakumlı cilt bakımı güvenli, pratik ve son derece konforlu bir yöntemdir. Cildin yağ dengesini kontrol altına alır. Siyah noktalarda azalma görülür. Ölü hücrelerden arınan cildin renk tonunda iyileşme gözlemlenir. İhtiyaca göre birer hafta aralıklarla 4 seans arka arkaya yapılırken, bazı ciltlerde bu süre ve seans aralıkları değişkenlik gösterir. Vakumla birlikte eş zamanla verilen ve cildin ihtiyacına göre belirlenen solüsyonlar sayesinde ciltte arınma, yüzeysel peel etkisi, yoğun nemlendirme ve vitaminlerle derinlemesine temizlik sağlanmış olur.
İşlem süresi 45 dakikadır, vakum işleminde ciltte oluşan hassasiyeti dindirmek amaçlı maske uygulanır. Maske sonrası cildi dezenfekte etmek ve bakımın etkisini arttırmak amaçlı, -78 derece Karbondioksit gazı cilde 2-3 dakika uygulanıp, işlem sonlandırılır.

Jetpeel
Özel tasarlanmış başlığı sayesinde, yüksek basınç ve havayla beraber vitamin ve destekleyici maddelerin deri altına iletilmesini sağlayan iğnesiz mezoterapi yöntemidir. Aşamalı bir işlem olup ilk olarak ölü cilt hücrelerini ve toksinler ciltten uzaklaştırılır. İkinci aşamada glikolik asit kullanılp despoliasyon yapılır. Üçüncü aşamada cildin ihtiyacına göre yaşlanma karşıtı özel solüsyonlar kullanılır. En son aşamada ise yoğun saf karbon uygulanıp bakıma son verilir. Cilt yüzeyinde mekanik bir peeling yaratarak cildin bakımını ve yenilenmesini sağlar.

Frozen Face
Cilt üzerinde gezdirilen başlığı ile uygulama yapabilen bir iğnesiz mezoterapi cihazıdır. İğnesiz mezoterapi, iğneli işlemlerdeki gibi tek tek noktalardan değil cihaz başlığı üzerinde dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. Bu cilt üzerinde çok daha etkili bir sonuç görülmesini sağlar. İşlem önce soğuk radyofrekans yardımı ile kolajen artışını, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini sağlayan devamında elektroporasyon yardımı ile ciltte elektriksel alan yaratarak, cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli serumların hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nufüs etmesine yardımcı olur. Analiz sonucuna göre kişinin ihtiyacı belirlenir. İşlem 40 dakika olup birer hafta aralıklarla, 4 seans olarak uygulanmaktadır. Daha sonrasında ise ciltte gerekli görüldüğü takdirde tekrarlanmaktadır.

Karbon Peeling
Karbon Peeling Q Swiched Nd.Yag lazerle yapılan cilt yenileme sistemidir. Karbon Peeling tedavisi; aktif akne tedavisi, gözenek sıkılaştırma, eski sivilce izlerinin tedavisinde, cildin yağ dengesini düzenleme de  rahatlıkla kullanılan bir yöntemdir. Karbon Peeling uygulamasında cildin temizlenmesi sonrasında uygulama yapılacak bölgeye karbon maske sürülür. Yaklaşık 5 dakika kadar beklenir. Ardından bölgeye Q-switched lazer enerjisi yağ bezelerine ulaşmış carbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Verilen enerji sayesinde gözeneklerde sıkılaşma sağlanır. Cildin ihtiyacına göre 4 ile 8 seans uygulanır. Bu tedavi 7 veya 10 günde bir tekrar edilir. Uygulama yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Ağrı hissedilmez. İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında yan etki gözlenmez. Her cilt tipine yapılır. Hamilelerde uygulanmaz. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına devam edebilir. Güneş koruyucusu kullanması yeterlidir.