“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Leke Tedavisi

Cosmelan

Güneş lekeleri , melazma (hormonal dengesizliğe bağlı olarak) uygulanabilen kozmetik bir üründür. Leke oluşumuna sebep olan pigmentleri baskılayıp, derideki melanin miktarının azalmasına yardımcı olur. Hafif soyucu bir etken madde içermesi sebebiyle ciltte ağır tahribe sebep olmaz . 1-3 aylık tedavi süreci vardır. Her tür cilt tipine uygulanır. Güneşten korumak oldukça önemlidir. Kış aylarında uygulanır.

Dermamelan

Deride bulunan melanin miktarını azaltarak leke oluşumunu baskılayan enzim peeling çeşitidir. Özellikle melazma yaşa bağlı oluşan lekelenmelerde uygulanmakta olan maske yöntemidir. Kişinin cilt yapısına göre bu maske 8-12 saat ciltte bekletildikten sonra evde ılık suyla çıkartılır. İşlemin devamlılığı evde kullanılacak devam kremiyle sağlanmaktadır. Uygulama süreci toplamde 3 aydır. Bu süre zarfı içerisinde hastanın cildinde geçici bir kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir. Güneşten korumak oldukça önemlidir. Kış aylarında uygulanır.

Qswitch

Lazer teknolojisinin bir ürünüdür. Q-switch Nd-YAG lazer sistemi ile pigmentler parçalanır. Parçalanan melanin pigmentlerinin de hücrelerimiz tarafından zamanla yok edilir. Kişinin cilt rengi ne kadar açıksa o kadar başarılı olur. Aynı zamanda baskılamaya da sebep olduğu için koruyucu tedavi özelliği de vardır. Kabuklanma ve cilt soyulmasına sebep olmaz. Ağrısızdır, anestezi gerektirmez. Sakallı alanlara uygulanmaz. Tüylerde sararma meydana gelebilir. 

BBL

Yaklaşık 20 yıldır Amerika’da kullanılan ve kümülatif etkisiyle gayet başarılı olan bir ışık terapisidir. Kişinin ihtiyacına göre dalga boyu ve özel başlığı uygulanır. Leke için uygulanacak ise özel dalga boyuna uygun başlık ve filtre kullanılır ve leke üzerine spesifik atışlar yapılır.

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere, gerekli sayıda atışlar yapılır. Sakallı alanlara uygulanmaz. Özel başlığı sayesinde hem yüzde hem vücutta hem de küçük lezyonlarda spesifik atışlar yapılabilir. İşlem yaklaşık 10 dakika kadar sürer.