menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Botulinum Toksin ile Terleme Önleme Tedavisi


Botulinum Toksin ile Terleme Uygulaması Nedir?

Toksin uygulaması hem kırışıklık tedavisinde hem de terleme kontrolünde oldukça etkilidir. Aşırı terleme tedavisinin uygulandığı bölgeler; eller, ayaklar ve koltuk altlarıdır. Toksin terlemeye sebep olan maddenin salınımını bölgesel olarak engeller ve terleme gerçekleşmez. Bu mekanizma geçicidir.
İnsan vücudu tüm derisinden terleyebilir. O yüzden sadece el, ayak ya da koltuk altı gibi vücut yüzeyinin küçük bir alanının terlemesinin azaltılması ile zararlı bir sistemik etki görülmez.

İşlem Öncesi Neler Yapılmaktadır?

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme yapılır. Kişinin gebelik öyküsü mutlaka sorgulanmalıdır. Aşırı terleme gösteren alanlar belirlenerek çizimleri yapılır.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Koltuk altı uygulamaları anestezi gerektirmez yalnız el ve ayaklarda sinir yoğunluğu fazla olduğu için lokal anestezi ya da topikal anestezikler uygulanabilir. Kişinin ihtiyacına göre gereken doz, etkilenmiş alanlara mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İşlem yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemden yarım saat sonra uygulama alanları yıkanabilir. Toksin uygulamasından sonra kızarıklık, ekimoz veya şişlik olabilir. Kişi hemen işine geri dönebilir. Etkisi 2 gün içinde görülmeye başlar, yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde tamamen ortaya çıkar. Etki süresi yaklaşık 6-9 ay kadardır. Her mevsim güvenle uygulanabilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Topikal
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 10-15 Dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 6-9 Ay
NET SONUÇ
NET SONUÇ 7-10 Gün