menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Cilt Yenileme

Cildimizin üst katmanlarının birtakım yöntemlerle soyulma işlemidir. Bu yöntemler kimyasal olabilir ya da lazerler ile olabilir. Ablatif (soyucu) lazerler ile kontrollü bir soyma çok daha rahat yapılabilir. Derinin üst tabakası kendini yenileyebildiği için hiçbir iz kalmadan iyileşir. İşlem sonrası soyma derinliğine bağlı olarak iyileşme süresi değişir. Yaklaşık 5-7 gün sürebilir. İlk günler kızarıklık fazladır daha sonra pul pul deri dökülmeleri ile iyileşme olur. Bu dönemde iyi bir nemlendirme ve güneşten koruma gerektirir. Cilt yenileme işlemi ile ince kırışıklıklarda azalma, gözeneklerde azalma, deri yüzey düzensizliğinde azalma ve cilt kalitesinde artmaya bağlı olarak canlanma ve parlaklaşma görülür. Kişilerin ihtiyacına ve derinin kalınlığına göre birden fazla seans gerektirebilir. Cilt yenileme işleminden sonra deri kalitesini arttırmak için mezoterapiler ile kombine edilmelidir.

Erbium Lazer (Coolaser)

Coolaser, gelişmiş bir lazer teknolojisi olup amacı deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç daha parlak ve pürüzsüz bir cilt gelişimi meydana gelir. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kolajen üretiminde artıştır.

CO2 Lazer

Cilt yüzeyini yakmadan üst seviyelerin uzaklaştırılması aynı zamanda ısıl hasarla cilt altında, orta ve derin dermis seviyelerini hassas ve etkin bir şekilde tedavi etmemizi sağlar.Cilt yenileme işlemidir. Bu lazer sayesinde, lezyon eksizyonu, cilt yenileme, ben (nevüs) silme, hipertrofik skarların tedavisi yapılabilir. 

Danish Skin Lazer

Fraksiyonel lazer sistemi, etkileyici klinik sonuçları ile geleceğin lazer cihazlarındaki arasına yerleşmiştir. Frax, farklı cilt sorunlarına yönelik çeşitli non-ablative tedavi seçenekleri sunmaktadır. Göz çevresi dahil uygulanabilir. Özellikle kolajen desteğiyle boyun bölgesi ve ciltte sıkılaştırma, cilt yüzeyinde kontrollü hasar ile renk tonunda eşitlenme en önemli özellikleridir. Bu cihazla yapılan uygulamalar sırasında konfor üst seviyededir. Dudaklara da güvenle uygulanabilir. 

Mikroiğneleme

Mikroiğneleme cihazı, cilde dikey olarak nüfuz etmek için özel teknoloji kullanan 12 mikro iğneden oluşan tek kullanımlık uç kartuşlu otomatik bir mikro iğneleme teknolojisidir. Mikroiğnelemenin dikey ucunun damgalama hareketi, ciltte görünmez mikro yaralanmalar yaratırken, cildin kendini iyileştirme ve yeni kolajen üretimini artırma doğal yeteneğini uyarır. Bunu yaparken, bu mikro yaralanmalar vücudun normal fizyolojik süreçlerle cildi yeniden büyütme ve onarma yeteneğini teşvik eder. Bu sayede cilt gençleşir, ince kırışıklıklar yok olur, gözenekler daralır, skarlar dolar, cilt parlar ve tazelenir.

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Tropikal anestezi
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30-45 dakika
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 hafta - 10 Gün
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 3-4 haftada bir
UYARI
UYARI Güneşten korunma
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Tekrar seans gerektirir