“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Danish Skin (Frax 1550nm)

Yaşlandıkça ciltte renk eşitsizlikleri, lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıklar belirir. Frax 1550 yaşlanmanın görünür etkilerini yavaşlatıp ortadan kaldırmaya yarayan non-ablatif bir lazerdir. Daha fresh ve genç bir görünüm kazandırır. Yan etkileri ablatif lazerlere göre daha az, iyileşme süresi de daha kısadır.

Kullanıldığı alanlar:

  • Cilt yenileme, cilt dokusunu ve ince çizgi ve kırışıklıkları azaltma
  • Akne skarları, atrofik/hipertrofik skarlar
  • Cerrahi ve travma sonrası oluşmuş skarlar
  • Güneş hasarının onarılması/iyileştirilmesi
  • Yaşlılık lekelerinin azaltılması
  •  Tek başına kullanılabileceği gibi botulinum toksin, dolgu ve prp tedavileri ile kombine edilebilir    

Nasıl çalışır?

Frax 1550, çok küçük ve kontrollü alanlarda ısı hasarı oluşturur. Adacıklar halinde oluşan hasar alanlarının etrafında sağlam cilt alanları kalır. Vücut bu kontrollü hasarı onarırken tedavi edilen alandaki kolajen artmış olur.  Böylece cilt daha esnek ve pürüzsüz hale gelir. Cilt yüzeyi yenilenirken aynı zamanda pigment düzensizlikleri de daha iyi hale gelir.

Hangi problemler tedavi edilebilir?

Frax 1550, derin mimik kırışıklıklarını düzeltemez ancak göz ve dudak çevresindeki inçe çizgileri daha iyi hale getirir. Pigmentasyonu düzenler, gözenekleri küçültür. Dudak lazeri olarak da bilinir. Hem dudakların daha canlı gözükmesi için hem de daha pembemsi görünmesinde kullanılır. Tedavi sadece yüze sınırlı değildir, boyun dekolte ve el sırtında da kullanılabilir.

Tedavi ne kadar sürer?

İşlemden 30-40 dk önce uyuşturucu bir krem sürülür. İşlem süresi tedavi edilecek alanın büyüklüğüne bağlı olmakla beraber genellikle 15-30 dk sürer.

Tedavi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Tedavi öncesinde solaryum ve otobronzlardan kaçınmak gereklidir. Bronzlaşmış ciltte uygulama daha konforsuz, etkisi de daha az olacaktır. İşlem öncesi ve sonrası düzenli nemlendirici kullanmak sonuçları iyileştirir. Cildiniz akneye yatkınsa işlem öncesi doktorunuza bilgi vermeniz uygun olur.

İyileşme süreci

İyileşme ve sosyal hayata dönme süresi oldukça kısadır. İşlem sonrası hafif bir kızarıklık görülebilir. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif güneş yanığı benzeri yanma hissedilebilir. Uygun nemlendirici kullanımı ile kısa sürede rahatlama sağlanır. İşlemden sonraki gün makyaj yapılabilir. İşlem sonrası süreçte güneşten uzak durmak önerilir. Eğer bu mümkün değilse en az SPF 30 korumalı bir güneş kremi kullanılmalıdır.

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Topical Kremler
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 40-45dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 3-5 gün
UYARI
UYARI Güneş koruması gerekli
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tedavi planı kişiye göre belirlenir.