menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Danish Skin (Frax 1550nm)

Yaşlandıkça ciltte renk eşitsizlikleri, lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıklar belirir. Frax 1550 yaşlanmanın görünür etkilerini yavaşlatıp ortadan kaldırmaya yarayan non-ablatif bir lazerdir. Daha fresh ve genç bir görünüm kazandırır. Yan etkileri ablatif lazerlere göre daha az, iyileşme süresi de daha kısadır.

Kullanıldığı alanlar:

  • Cilt yenileme, cilt dokusunu ve ince çizgi ve kırışıklıkları azaltma
  • Akne skarları, atrofik/hipertrofik skarlar
  • Cerrahi ve travma sonrası oluşmuş skarlar
  • Güneş hasarının onarılması/iyileştirilmesi
  • Yaşlılık lekelerinin azaltılması
  •  Tek başına kullanılabileceği gibi botulinum toksin, dolgu ve prp tedavileri ile kombine edilebilir    

Nasıl çalışır?

Frax 1550, çok küçük ve kontrollü alanlarda ısı hasarı oluşturur. Adacıklar halinde oluşan hasar alanlarının etrafında sağlam cilt alanları kalır. Vücut bu kontrollü hasarı onarırken tedavi edilen alandaki kolajen artmış olur.  Böylece cilt daha esnek ve pürüzsüz hale gelir. Cilt yüzeyi yenilenirken aynı zamanda pigment düzensizlikleri de daha iyi hale gelir.

Hangi problemler tedavi edilebilir?

Frax 1550, özellikle göz, dudak ve boyun çevresindeki çizgilerin daha iyi hale gelmesine yardımcı olur. Yüzde pigmentasyonu düzenler, gözenekleri küçültür. Aynı zamanda dudak lazeri olarak da bilinir. Yaşla beraber yüzümüz gibi dudaklarımızda elastikiyetini ve eski hacmini kaybeder. Frax 1550, daha canlı ve daha pembemsi görünmesini sağlar. Tedavi sadece yüzümüzle sınırlı değildir, boyun dekolte ve el sırtında sıkılık sağlamak için kullanılabilir.

Tedavi ne kadar sürer?

İşlemden 30-40 dk önce anestezik bir krem sürülür. İşlem süresi tedavi edilecek alanın büyüklüğüne bağlı olmakla beraber genellikle 15-30 dk sürer.

İyileşme süreci

İyileşme ve sosyal hayata dönme süresi oldukça kısadır. İşlem sonrası hafif bir kızarıklık görülebilir. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif güneş yanığı benzeri yanma hissedilebilir. Uygun nemlendirici kullanımı ile kısa sürede rahatlama sağlanır. İşlemden sonraki gün makyaj yapılabilir. İşlem sonrası süreçte güneşten uzak durmak önerilir.

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Topical Kremler
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 40-45dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 3-5 gün
UYARI
UYARI Güneş koruması gerekli
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tedavi planı kişiye göre belirlenir.