menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Göz Altı Morluk Tedavisi (Işık Dolgusu)


Göz Altı Morluk Tedavisi (Işık Dolgusu) Nedir?

Yüzümüzde en çok göze çarpan bölümlerden bir tanesi göz etrafıdır. Göz altı olukları ve morlukları kişileri yorgun ve yaşlı gösteren sorunlardır. Buradaki oluklar yapısal olmakla birlikte yaş ilerledikçe, kemik doku desteğinin kaybı ile daha da belirginleşir. Göz altı morluklarının birden fazla sebebi olabilir. Bu bölge çukur olduğu için gölgede kalır ve daha da koyu gözükür. Bu bölgedeki deri çok ince olduğu için, özellikle açık tenli kişilerde cilt altı damarlar kolaylıkla görünür ve morluk olarak karşımıza çıkar. Bazı kişilerde özellikle esmer cilt tonu olanlarda hiperpigmentasyon nedeni ile koyu halkalar oluşabilir. Aynı zamanda lenf dolaşımının az olduğu bir bölge olmasından dolayı, yanlış ürün seçimleri ve fazla miktar uygulamaları ile kolaylıkla göz altı şişlikleri gelişebilir. 

Tek bir markanın, tek bir ürünü bu bölge için özel olarak üretilmiştir. Teknolojik olarak üründe, fazla su tutmayan hyaluronik asit ve 14 farklı içeriği olan bileşimler bulunur. Bu maddelerin amacı hücre yenilenmesi, o bölgenin nemlenmesi ve serbest radikallerin azaltılmasını sağlamaktır. Göz altı oluğu dolduğu zaman çukurlaşma gideceği için otomatik olarak koyu görünümde azalma olacaktır. 

Göz altına tek seansta uygulanabilecek maksimum dolgu miktarı bellidir. Fazla miktarda dolgu tek seans halinde uygulanır ise komplikasyonlar görülebilir. O yüzden seanslar halinde ve az az uygulanması doğru olacaktır. Sıklıkla ayda 1 kez olma koşulu ile toplam 3 seans yeterli olur. Bu bölge özel bir bölge olduğundan, ürünün yüksek kalıcılığı vardır.

İşlem Öncesi Neler Yapılmaktadır?

Dolgu yapılacak alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. 

İşlem Nasıl Gerçekleşmektedir?

Kullanılacak dolgu akışkan olduğu için çok ince iğnelerle uygulanabilir ve ağrısı olmaz, anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır, bu uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemden yarım saat sonra yüz yıkanabilir. Dolgu uygulamasından sonra uygulama bölgesinde kızarıklık, şişlik ve/veya morluk görülebilir. Göz çevresi bölgesindeki şişliklere ve morluklara biraz daha sık rastlanır. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir. 

 

 

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 15-20dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 2-3 gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 1,5 -2 yıl
NET SONUÇ
NET SONUÇ 7-10 Gün
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT 1 ay ara ile 3 seans gerekebilir.