menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Çene Dolgusu ve Jawline

Çene Dolgusu ve Jawline Nedir?

Günümüzde güzellik algısında çene hattının belirgin olması önem kazanmıştır. Bu amaçla çene köşelerine çene hattı boyunca ve çene ucuna dolgularla hacim ve belirginlik kazandırılabilir. Kullanılacak olan hazır hyaluronik asit dolguları ile çenenin yeniden şekillendirilme işlemidir. Kişiye özel tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak bölgeler belirlenir. Çene hiçbir zaman tek başına değerlendirmemelidir. Dudak dolgunluğu, burun şekli ve projeksi­yonu, alın bölgesi, elmacık kemikleri çıkıklığı, burun kenarı ağız arası (nasolabial) ve ağız kenarı çene arası oluklar (marionette) hep beraber değerlendirilmelidir. Uygulanacak dolgu kalıcılığına göre seçilebi­lir. Uygulama sonucu kalıcı yöntemler istenirse implant ile çene şekillendirme ameliyatları önerilir.

İşlem Öncesi Neler Yapılmaktadır?

Çenede dolgu yapılacak alanlar belirlenir, çizim yapılabilir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır.

İşlem Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mik­roenjeksiyon yöntemi ile ya da kanül yardımı ile uygulanır. Kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 15- 20 dakika kadar sürer. 

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemden yarım saat sonra yıkanabilir, yeme içme serbesttir. Dol­gu uygulamasından işlem bölgelerinde kızarıklık, şişlik ve/veya morarma olabilir. Ağrısı minimaldir ve kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir. Özellikle çene köşesine uygulama sonrası çiğneme hareketi ile ağrı oluşması normaldir. Yaklaşık 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Bazı çene hatlarında uygulanacak miktar fazla olacak olursa, seanslar halinde uygulanabilir. Kullanılacak olan malzemenin kalıcılığına göre tekrar gerektirir. 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 15-20dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1-2 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 Hafta-10 gun
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 6 ay-3 yıl
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tekrar seans gerekebilir