menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Nem Enjeksiyonu

Yaşlanmayla beraber ciltteki hücrelerin fonksiyonları da yavaşlar. Yılların ilerlemesiyle kronolojik yaş da ilerledikçe genetik olarak cilt de yaşlanır. Ayrıca dış etkenlerin de yaşlanmamızda etkisi vardır. Bu etkenler sıklıkla güneş ışınları (ultraviyole), sigara ve alkol tüketimi, hava kirliliği, stres gibi sıralanabilir. Özellikle güneş ışınları cildimizde serbest oksijen radikallerini arttırır ve bunlar da cildimizdeki hasarlanmayı hızlandırır. Böylece hücre parçalanmasına, kalınlığını yitirmesine ve kolajen üreten fibroblast hücrelerinin hasarlarına yol açar. Ayrıca cilt üzerinde pigment hücrelerini de uyaracağı için lekelenmelerde artış görülür.

Sonuç olarak, cildimizde yaşlanmayla beraber deri kalınlığı azalır, kolajen ve elastik lifler azalır, nemini sağlayan glikozaminoglikanlar (GAG) ve hyalüronik asit (HA) azalır. Bunların sonucunda ince kırışıklıkları olan, solgun, nemini yitirmiş, kuru, daha kırılgan, hacmini yitirmiş bir cilt karşımıza çıkar. Burada ana amaç, derinin ihtiyacı olan tüm maddelerin özel formüllerle hazırlanmış birtakım ürünlerle tekrar cilde verilmesidir. Yani eksikliklerin tamamlanmasıdır. Böylece cildimiz ihtiyacı olan parlaklığa, nem dengesine ve sağlıklı görünüme kavuşacaktır. Bunlar sıklıkla vitaminler, mineraller, polipeptidler, sıkılaştırıcı ajanlar ve özellikle nem verici ajanların tek başlarına ya da kombinasyonlar halinde cilde tekrar verilmesidir.  

Nem Enjeksiyonu Nasıl Uygulanmaktadır?

Anestezi gerektirmez. İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. Cildiniz dezenfektanla silindikten sonra birden çok enjeksiyon yapılarak cilt altına özel teknoloji ile üretilmiş hyaluronik asidin enjekte edilmesidir. Cildinizin altında, hacminin 1000 katı kadar su çekebilen bir ağ örülmüş olur. Bu size yaklaşık 9-12 ay kadar nem sağlar. İşlem sonrası optimum sonucu 1 hafta 10 gün içerisinde elde edersiniz. İğne yerlerinde hafif kızarıklık, şişlik ve/veya morluk oluşabilir. Bunlar tamamen geçicidir. Cildin kuruluk seviyesine göre seanslar halinde uygulanabilir.  

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 15-20dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 9-12 ay
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 Hafta
UYARI
UYARI seans gerekebilir
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT cilt analizi yapılır