menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun yüzümüzün tam orta noktasında yer alan en çok dikkat çeken organımızdır. Burun estetik ameliyatları da en sık uyguladığımız işlemdir. Ameliyat ile burun dokusu büyütülüp küçültülebilir. Ameliyat için uygun olmayan, burun ameliyatı düşünmeyen, burunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetriden şikayetçi hastalar için dolgu uygulamaları ile burun şeklinde değişiklik elde etmek mümkündür. Yalnız dolgu ile burun şekillendirme her burun yapısına uygun değildir. Doktorunuzla yapacağınız görüşme ile burun dolgu uygulamasına uygunluğunuzun kontrolü gerekmektedir. Dolgu yardımı ile burun ucu kaldırılması, burun kemer görüntüsünün azaltılması, ameliyata bağlı ya da bağımsız asimetrilerin giderilmesi, çökme bölgelerine hacim kazandırılması mümkün olmaktadır. Radix ve supratip bölgelerine hacim ekleyerek burundaki kemer görünümü de azaltılabilir.

İşlem Öncesi Neler Yapılmaktadır?

Burunda dolgu yapılacak alanlar belirlenir. Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. 

İşlem Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden önce 15-20 dakika önce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere, kişinin ihtiyacı kadar olan doz mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli bir işlem olmasına rağmen burun dolgu uygulaması sonrası fazla şişlik ve morarma beklenmez. Ertesi gün hafif şişme ve morarma görülebilir. Kişi ertesi gün rahatlıkla işine gidebilir. Net sonuç 1 hafta içinde oturacaktır. Tekrar uygulama gerekebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Yok
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 10-20 dk
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Yok
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ 6-9 ay
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 Hafta
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Tekrar seans gerekebilir