“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kılcal Damar Tedavisi

Sıklıkla kadınlarda ve bacaklarda görülen çok ince kan damarlarının yüzeyel halde örümcek ağı şeklinde görünür hale gelmesidir. Sıklıkla ciddi bir hastalığı işaret etmez ve kozmetik bir sorun teşkil eder. Kişide ek şikayet yaratmaz, yaşlanma ile birlikte görülme sıklığı artar. Genetik yatkınlık söz konusudur ama gebelik öyküsü, kilo alımı, ayakta uzun süre kalma gibi faktörler sayılarının artmasına sebep olur.

Ana toplar damar problemlerinde de yüzeyel kılcallar (varis) görünür hale gelebilir. Mutlaka damar problemlerini ekarte etmek için kalp damar cerrahisine görünmek gerekir. Eğer altta yatan bir damar hastalığı yok ise kliniğimizde tedavi yöntemleri güvenle uygulanabilir.


Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Skleroterapi denilen damar içi madde enjeksiyonları, lazer ya da geniş spektrumlu ışık uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Skleroterapi
Sklerozan maddelerin yani damar içi pıhtılaşmalara sebep olan maddelerin, damar içine enjeksiyon yöntemidir. Çok ince iğneler ile önceden belirlenmiş damarların içine enjekte edilir. Daha sonra dağılım olmaması için bölgeye elastik bandaj uygulaması yapılır. Anestezi gerektirmez. Ofis şartlarında yaklaşık 10-20 dakikalık bir işlemdir. Birden fazla seans kişisel ihtiyaca göre ve damarlanma alanının genişliğine göre gerekebilir.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve gebelere uygulanmaz. Her mevsim uygulanan bir yöntemdir. Lokalize iğne yerinde hafif kızarıklık ve morluk olabilir. Herhangi bir yan etki beklenmeyen güvenli bir uygulamadır. 

BBL 
Lokalize damar bölgesine uygun dalga boyuna göre ayarlanmış lazer ışını atışları yapılmasıdır. Ofis şartlarında 5 dakika sürede anestezi gerektirmeden uygulanır. Birden fazla seans gerektirebilir. Lokal bir tedavidir, sadece atış yapılan alanda etkili olur. 

Copper Bromide Lazer

Yüksek etkili ve güvenli teknolojiye sahip copper bromide lazer cildinizi onarır ve kılcal damarlarınızın görünümünü tamamen yok eder. Üstelik bu lazer tedavisinden sonra tekrar damar çatlama problemi görülmez. Bu yöntem sayesinde cildinizin diğer bölgeleri hiçbir şekilde zarar görmez. Anestezi gerektirmez. Lokal bir tedavidir. Damar üzerine spesifik etkilidir. Hafif kızarıklığa yol açabilir ve 1-2 gün pullanma olabilir. Cildin nemlendirilmesi yeterli olacaktır. Güneşten koruma önerilir. 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Tropikal anestezi
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 15-20 dakika
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 2-3 gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Kalıcı
UYARI
UYARI Güneş koruması
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Seans gerektirir