“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Ameliyatsız Top 5 İşlem

1.Botulinum Toksin (Botox®, Dysport®)

Toksin uygulaması hem kırışıklık tedavisinde hemde terleme kontrolünde de oldukça etkilidir. Sıklıkla terleme amaçlı eller ayaklar ve koltuk altı bölgesine, kırışıklık tedavisi için alın ve kaz ayakları bölgelerine uygulanır. Toksin terlemeye sebep olan maddenin salınımını bölgesel olarak engeller ve terleme gerçekleşmez.
İnsan vücudu tüm derisinden terleyebilir. O yüzden sadece el, ayak ya da koltuk altı gibi vücut yüzeyinin % 1 kadar bir alanında terleme durdurmanın hiçbir zararlı etkisi olmaz.

2.Dudak dolgusu

Kullanılacak olan hazır hyalüronik asit enjeksiyonları ile dudak hacmindeki eksikliklerin giderilmesidir. Kişiye özel tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alan belirlenir. Dudaklar hiçbir zaman tek başlarına değerlendirlmemelidir. Ağız köşeleri, dudak üzeri sigara çizgileri, dudak mukoza nem miktarı , burun kenarı ağız arası (nasolabial) ve ağız kenarı çene arası oluklar (marionette) birlikte değerlendirilmelidir. Kişinin ihtiyacına gore dudak hacimlendirmenin yanında ek kusurlara gore ek müdahaleler de gerekebilir. Uygulanacak dolgu, kalıcılığına göre seçilebilir.

 

3.Cilt nem enjeksiyonu (mezoterapiler ve mezolifting)

Yaşlanma ile beraber ciltteki hücrelerin fonksiyonları da yavaşlar. Üretmesi gereken maddelerin üretimlerinde azalma ve yavaşlama görülür. Bunun sonucunda ince kırışıklıkları olan, solgun, nemini yitirmiş bir cilt karşımıza çıkar. Mezolifting, derinin ihtiyacı olan tüm maddelerin özel formüllerle hazırlanmış bir takım ürünlerle tekrar cilde verilmesidir. Böylece cildimiz ihtiyacı olan parlaklığa, nem dengesine ve sağlıklı görünüme kavuşacaktır. Bunlar sıklıkla vitaminler, mineraller, polipeptidler, sıkılaştırıcı ajanlar ve nem ajanları kombinasyonlarıdır.

4.BBL

Yaklaşık 20 yıldır Amerika'da kullanılan kümülatif etkisiyle gayet başarılı olan bir ışık terapisidir. Kişinin ihtiyacına göre uygulanan farklı dalga boyları mevcuttur. Adeta cildin üzerinde ütüleme işlemi yapılır. Cildin kendi hücrelerinin genetiğini gençleştirerek istenmeyen pigmentasyonu özel dalga boyu ile parçalara ayırmaktadır. Seans sayısı uygulama alanına ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Uygulama alanları;

  • Cilt sıkılaştırma
  • Yüzeysel güneş lekeleri
  • Kılcal damar problemleri
  • Akne tedavileri

5.Coolaser

Coolaser, gelişmiş bir lazer teknolojisi olup amacı deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt gelişimi meydana gelir. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kollajen üretiminde artıştır.