menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Cosmelan

Cosmelan uygulaması Nedir?

Cosmelan bir leke tedavisi olup ,özellikle gebelikte oluşan lekeler,yaşlılık lekeleri ve güneş lekelerinde uyguladığımız bir tedavidir. Bu sistem daha yüzeysel lekelerde etkili olup
derideki melanin pigmentini azaltarak leke açıcı ve engelleyici özelliği bulunmaktadır. İçlerinde aynı zamanda deri soyucu olan peeling özelliği taşıyan maddelerde bulunmaktadır. Ancak, soyucu etkisi az olmasından dolayı yan etkisi azdır, kabuklanmaya yol açmaz. Her cilt yapısına uygundur ve kış ayları uygulanabilir.

Nasıl uygulanır?

İşlem öncesi ve sonrası fotoğraflama ve cilt analizi yapılır. Leke tedavisinden daha etkin bir sonuç almak için vakumlu cilt temizliği ile derinlemesine temizlenir. Temizlenen cilde Q-Switched lazer ile leke baskılama işlemi yapılır. Cilt leke tedavisi için hazırlanmış olur. Cosmelan Maske yüzde 8-10 saat kalır ve kişi maskesini evde kendi çıkarır. İki gün sonra kontrole geldiğinde ise devam kremleri sürülür. Tedaviye destek Nem maskesi LED terapiler eklenir. Yaklaşık 2-3 ay kişi belli günler kontrole çağırılır ve tarafımızca takipleri yapılır.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilir?

Güneşten korunmak ve güneş kremi her gün kullanılması gerekir. Tedavi sonrasında uzmanın yönlendirmesiyle Q-Switched leke baskılama işlemi aralıklarla yapılması önerilir.