“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Bölgesel Zayıflama/Sıkılaşma

Bölgesel Zayıflama ve Sıkılaşma
Zayıflama için en büyük faktör yaşam tarzı değişikliğidir. Zayıflamadaki amaç beden kitle indeksini azaltmaktır. Yaşam tarzı değişikliği, diyet ve sporu kapsamaktadır. Hayat boyu devam ettirilebilen sağlıklı yeme alışkanlığı ana hedefimiz olmalıdır. 

Bölgesel incelmedeki hedef ise lokalize alanlardaki fazlalıklardır. Bu işlemlerde amaç kilo vermek değil, vücut kontürlerini düzeltmek ve spora ve diyete rağmen veremediğiniz bölgesel yağ miktarının azaltılmasıdır. Özel cihazlar sayesinde bölgesel fazla yağlara müdahale etme şansımız bulunmaktadır. Yaşam tarzınıza, iş yoğunluğunuza, seans aralıklarına göre tedaviniz değişir. Doktorunuzla yapılacak olan görüşme ile size en uygun tedavi protokolü belirlenir.

Çoklu seans takip edebilecek olanlar, cerrahiye uygun olmayan veya ameliyat istemeyen hastalar için kombine sıkılaşma, bölgesel incelme ve sellülit paketleri ile başarı elde etmek mümkün. Merkezimizde coolshape, vellashape 3, Onda gibi cihazlar ve kolajen uyarımı için özel enjeksiyonlar ile size uygun tedavi planı uzman doktorlarımız sayesinde yapılabilmektedir.

CoolShape (Soğuk Lipoliz)

Vakum ve LED teknolojisi ile hedeflenen bölgesel yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir soğutma yöntemidir.

Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri vakumlanan yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Başka dokulara zarar vermez, sadece vakumlanan alandaki yağ hücreleri etkilenir. Ameliyatsız bir şekilde yağların parçalanması ve azaltılması sağlanır. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Ölen bu yağ hücreleri vücudumuzdan yaklaşık 6-8 hafta içerisinde atılır. Birden fazla bölgeye uygulanabilir. 

Uygulama
İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 başlık kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir, daha sonra işlem boyunca ağrı yoktur. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Coolshape kişilerin bölgesel yağ oranına göre değişmekle birlikte tek seans yeterlidir. Yoğun kilolu ve yağ dokusu daha uzun süreli mevcut olan kişilerde tek seans yerine seans sayısını artırarak 2-3 seans aynı bölgeye uygulama yapılarak sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilir. Uygulama aralığı ise 30 gündür. İşlem sonrasında ise ciltte kızarıklık ve hafif morluk oluşabilir. Sonuç ise 3. haftadan itibaren fark edilmeye başlar. Tam sonuç 6-8 hafta içerisinde belli olur. Diğer uygulamalar ile kombine olarak kullanılabilir, etkinliği ve yağların daha hızlı atılmasını sağlamak için ek uygulamalardan da fayda sağlanabilir.

Cool Shape , vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üstünde, genel olarak kilosu olmayıp da bölgesel yağlanmaları olan kişiler için uygundur. Yağlı bölgelerin vakum içine alınacak kıvamda olması gereklidir. Doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. 

Etkileri

  • Yağ Azaltma
  • Sellülit iyileştirme
  • Vücut Şekillendirme
  • Cilt Sıkılaştırma

 

Vellashape III

VellaShape III problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan, kullanımı kolay, eve kapanmayı gerektirmeyen, konforlu, derinlemesine etkili, gelişmiş klinik protokolleri ile sonuçlar veren, tekrarlanabilir vücut şekillendirme tedavisidir.

Kızılötesi ışık, radyo frekans enerjisi ve vakumu birleştiren elos teknolojisi yağ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ dokusunun ve cilt altına derinlemesine ısıtılması sağlanır. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile yeni ve daha iyi kolajenin büyümesi uyarılır ve cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme ve cilt yapısında iyileşme elde edilir.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, kızıl ötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir cihazdır. Selülit görüntüsünde iyileşme sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bögesinde ısınma hissedilir, hafif kızarıklık meydana getirebilir. Masaj etkisinden dolayı kişileri çok rahatlatır. Ağrılı bir işlem değildir.

Etkileri

• Bölgesel olarak incelme
• Cilt gevşekliğinde ve hacminde bölgesel azalma
• Cildin yapısında genel iyileşme
• Karın, kalça ve bacaklarda selülit görünümünde azalma

Uygulama Bölgeleri

Bu işlem en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulanmaktadır. Cihazda bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır.

ONDA

Elektromanyetik dalgalar yardımı ile vücuttaki selülitlerin azaltılmasını sağlayan bir tedavi şeklidir. Coolwaves olarak adlandırılan bu yöntem, mikrodalga enerjisini kullanarak vücuttaki yağları küçültüp daha pürüzsüz bir vücuda sahip olunmasını sağlamaktadır. Patentli soğuk başlıkları sayesinde hedef noktayı 50-55 derece sıcaklığa ulaştırmasına rağmen ağrı yok denecek kadar azdır ve masaj hissi vermektedir. İşlem sonrasında kişi sosyal yaşantısına devam etmektedir. İşlem 4-6 hafta sonrasında neticelenmektedir. Elektromanyetik dalgalar derinin üst katmanlarında ciddi bir kayıp yaşamadan hedefe ulaştığı için seanslar çok kısadır. ONDA mikro dalga tedavisi tek bölge için 15x15 cm’ lik bir alan için 10 dakika kadar sürmektedir. Vücudunuzda ne kadarlık bir alana yapılmasını istiyorsanız, uygulama süresi de buna göre artacaktır. ONDA soğuk dalga uygulama sırasında ve sonrasında morluk, ödem, cilt hasarı gözlenmez. Uygulama sırasında ağrı, acı oluşmaz, lokal ya da topikal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. ONDA uygulamasında iki seans arasında 2-3 hafta beklemek gerekmektedir.

Kolajen İndüksiyon Enjeksiyonları

Kimyasal faktörler cilt içerisine poli-L Laktik asit (Sculptura) gibi maddelerin enjeksiyonu ile olabilir. Enerji uygulaması ise geniş spektrumlu ışık (BBL) ya da Lazer ile yapılmaktadır. Kişisel faktörler ve doktorunuz ile ortak verilecek tekli ya da kombine işlemlerle kolajen yapımı en ideal şekilde yapılmış olur. Böylece sellülit tedavisinde önemli bir yeri olmuş olur. Sellülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düz bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Unutmamalıdır ki sellülit oldukça zor tedavi edilir, bu yüzden kombinasyon ve seans sayıları önem taşır. 

Hangi Paket Bana Uygun?

Bölgesel incelme kişi bazlı bir tedavidir. İhtiyaca göre tedavi planı gerektirir. Bölgesel incelme ve sıkılaşma 8 haftalık maxi paket, 6 haftalık mini paket ve sellülit için 6 haftalık maxi paket, 4 haftalık mini paketler bulunmaktadır. Bu paketler standart olmayıp doktorunuz tarafından size özel olarak ayarlanabilmektedir. Tedaviye uyum başarı şansınızı arttırmaktadır. Diyet, spor ve sıvı tüketiminize dikkat etmeniz gerekir.