menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Dudak Dolgusu


Dudak Dolgusu İşlemi Nedir?


Kullanılacak olan hazır hyalüronik asit enjeksiyonları ile dudak hacmindeki eksikliklerin giderilmesidir. Kişiye özel bir tedavi olup, doktor ile hastanın ortak kararına göre yapılacak dolgu miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alan belirlenir. Dudaklar hiçbir zaman tek başlarına değerlendirlmemelidir. Ağız köşeleri, dudak üzeri sigara çizgileri, dudak mukoza nem miktarı, burun kenarı ağız arası (nasolabial) ve ağız kenarı çene arası oluklar (marionette) hep beraber değerlendirilmelidir. Kişinin ihtiyacına göre dudak hacimlendirmenin yanında ek kusurlara göre ek müdahaleler de gerekebilir. Uygulanacak dolgu, kalıcılığına göre seçilebilir.

İşlem Öncesi Neler Yapılmaktadır?

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, işlem hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. 

Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Topikal (yüzeysel) anestezikler işlemden 15-20 dakika önce uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere, kişinin ihtiyacı kadar olan doz mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamadan sonra dudaklarda şişme, kızarıklık ve morarma görülebilir. Erken dönemde soğuk uygulama kliniğimiz içinde uygulanır. İşlemden 1-2 saat sonra bir şey yenilmesi ve içilmesi daha uygun olur. Net sonuç yaklaşık 1 hafta - 10 gün sonra oturur. Bu işlem ihtiyaca göre tekrarlanabilir. 

 

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Topikal anestezi
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 10-20 dakika
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 2-7 Gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 1 Hafta- 10 gun
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ 6 Ay - 2 Yıl
AĞRI
AĞRI Minimal