menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Bacak İnceltme

Bacaktaki bölgesel yağ birikimlerinin o bölgeden yağ çekme (liposuction) işlemi ile giderilmesidir.

Ne Zaman Uygulanabilir?

Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağ alınacak bölgeler belirlenir. Deri fazlası olmamasına dikkat edilir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kesi yerleri belirlenir. Uygun fotoğraflama yapılır.

Hangi Yöntemlerle Yağ Çekilir?

Konvansiyonel, ultrasonografik ve lazer yardımlı yağ çekme yöntemleri vardır. En klasik olan kanül denilen metal çubuklar yardımı ile yağ çekme konvansiyonel olandır. Diğer yöntemlerde ise aynı kesilerden lazer ya da ultrason enerjisi verilir. Yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır ve yağlar kolaylıkla aspire edilir. Bu yöntemler daha kolay ve etkilidir ve daha çabuk iyileşme sağlar. Üzerindeki derinin daha kolay toparlamasına da yardımcı olurlar.

Ameliyat

Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat edilecek bölge sayısına göre değişmekle beraber 1- 2 saat sürer. Uygulanacak bölgelere yakın izlerin görünmeyeceği yerlerden seçilen birden fazla 0,5 cm’lik delikler açılır. İlk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüller ile yağlar çekilir. Uygulanan alanlara özel korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Dren kullanılmaz. Aynı gün taburcu edilir. Operasyon bölgesinde ağrı şişlik ve morluk olabilir. İki gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4- 6 hafta giyilir. 5-7 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Yan Etkileri

Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Ameliyat bölgesinde düzensizlikler görülebilir. Bunu en aza indirmek için düzenli korse kullanmak gerekir. İşlem sonrası sıvı alımına ve diyetinize dikkat etmemeniz halinde başarı oranı düşecektir.

Sonuç

Sonuçlar kalıcıdır. Kilo alımına dikkat etmek gerekir, çünkü yağ hücreleri sınırsız yağ depolayabilirler. Yağ hücresi sayısı azalsa da kalan yağ hücreleri fazla kilo alımlarında fazla yağ depolayarak eski görünümüne geri dönebilir. Ancak tekrarlanabilen bir ameliyattır.

ANESTEZİ
ANESTEZİ GENEL
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1 SAAT
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 GÜN
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Kilo alınmazsa sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY - 1 YIL
UYARI
UYARI Özel korse kullanılmaktadır.