“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Göz Altı Torbaları

Yorgun ve yaşlı görünmemizde bizi en çok ele veren noktalardan biri de alt göz kapaklarıdır. Torbalı, şişkin bir alt göz kapağı olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun görünmemize yol açar. Bu şikayetler ameliyatlı ya da ameliyatsız (lazerler ve göz altı dolguları gibi) yöntemler ile giderilebilir. Bu tedaviler kişiye özel olup doktor muayenesinden sonra size en uygun tedavi planlanabilir.

Ameliyatsız olarak torbalar için lazer yapılabilir. Lazer non ablatif olup yüzeyel cilt soyulmasına yol açmaz. Sıklıkla 3 seans gerektirir. Seanslar arası 10-15 gün olması gerekir. Yaklaşık 1-2 gün kızarıklık olur. Güneşten korumak gerekir. Hiçbir zaman ameliyatla elde edilecek kadar iyi sonuçlar elde edilemez ancak anestezi gerektirmeyip ofis şartlarında 15-20 dakika içerisinde uygulanabildiği için bazı hastalar tarafında tercih edilmektedir.

Ameliyat olarak alt kapak blefaroplastisi önerilir.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber tartışılır. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi ya da  sedasyon anestezi ile alt kapak blefaroplastisi yapılabilir. Kesi hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi yaklaşık  1 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun bantlar yerleştirilir pansuman yapılır. Hastane yatışı gerektirmez.

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta yürütülür. Yüzünde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde düzenli soğuk uygulama yapılırsa en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2- 3. gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişler 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7- 10 gün içerisinde kaybolur ve bu süreden sonra makyaj yapılabilir. Ameliyat sonrası 3- 5. gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalarak kaybolacaktır.

Sonuç
Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucunda alt göz kapağı torbaları giderilir, gergin ve genç bir kapak görünümü elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve botulinum toksin, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.

 

 

 

 

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-2 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 7-10 gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay - 1 yıl
AĞRI
AĞRI Yok