“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Cooltech (Soğuk Lipoliz)

Cooltech Uygulaması Nedir?


Soğuk lipoliz uygulaması günümüzde en çok tercih edilen bölgesel incelme yöntemidir. Uygulama yaptıran kişi işlem sonrası sosyal hayatına devam edebilmektedir. İlk hafta kas ağrısı ve ödem görülmektedir. Cildin hassasiyetine göre uygulanan bölgede hafif morarma olabilmektedir. Uygulama öncesi ve sonrası su tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Seans aralıkları 4 ile 6 hafta aralıklarla yapılmakta olup kaç seans olacağı kişiye ve probleme göre değişiklik göstermektedir. FDA onaylı bu uygulama bölgesel yağlardan soğuk vakum etkisiyle hedef yağ hücrelerini -8 derecede dondurup parçalanmasını sağlayıp, metabolik olarak vücuttan atılımını sağlar.

Cooltech Nasıl Uygulanır?


İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 başlık kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir, daha sonra işlem boyunca ağrı yoktur. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Cooltech kişilerin bölgesel yağ oranına göre değişmekle birlikte tek seans yeterlidir. Yoğun kilolu ve yağ dokusu daha uzun süreli mevcut olan kişilerde tek seans yerine seans sayısını artırarak 2-3 seans aynı bölgeye uygulama yapılarak sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilir. Uygulama aralığı ise 30 gündür. İşlem sonrasında ise ciltte kızarıklık ve hafif morluk oluşabilir. Sonuç ise 3. haftadan itibaren fark edilmeye başlar. Tam sonuç 6-8 hafta içerisinde belli olur. Diğer uygulamalar ile kombine olarak kullanılabilir, etkinliği ve yağların daha hızlı atılmasını sağlamak için ek uygulamalardan da fayda sağlanabilir.

Kimler için  Uygundur?

Cooltech, vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üstünde, genel olarak kilosu olmayıp da bölgesel yağlanmaları olan kişiler için uygundur. Yağlı bölgelerin vakum içine alınacak kıvamda olması gereklidir. Hamilelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir.