“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Göz Kapağı Estetiği

Hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen, fazla olan derinin ve kabarıklığa sebep olan yağ tabakasının uzaklaştırma ameliyatıdır. Ameliyatların amacı daha düz, çarpıcı ve genç göz çevresi elde etmektir. Çünkü yıllar geçtikçe stres ve uykusuzluk ile beraber göz etrafında deri sarkması, yağ yastıkçıkları oluşacak ve oluşacak göz kapağı düşüklüğü hem yorgun ve yaşlı bir ifade verecek hem de görme alanınızı olumsuz etkileyecektir.

Alt ve üst göz kapak ameliyatları birbirinden bağımsız gerçekleştirileceği gibi aynı seansta da gerçekleştirilebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve göz çevresi hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin göz kapaklarına neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun çizimler ve gerekli fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezi ile alt kapak blefaroplastisi, sadece lokal anestezisi ile üst kapak blefaroplastisi yapılabilir. Üst kapak için kesi doğal üst kapak kıvrımına yerleştirilir, alt kapak için hemen kirpik dibine paralel olarak yerleştirilir. Ameliyat süresi üst göz kapağı 30 dk– 1 saat, alt göz  kapağı için ise 1- 2 saat kadardır. Ameliyat sonrası uygun bantlar yerleştirilir ve pansuman yapılır. 

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta aynı gün taburcu edilebileceği gibi 1 gece hastanede de kalabilir. Yüzde hafif şişlik ve morluklar olabilir. Erken dönemde düzenli soğuk uygulama yapılırsa en aza indirilmiş olur. Hasta bandajları 2- 3. gün çıkarılır ve banyo yapabilir. Dikişler 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 7- 10 gün içerisinde kaybolur ve bu süreden sonra makyaj yapılabilir. Ameliyat sonrası 3- 5. gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

Belirgin İzlerim Olur mu?
İzler üst kapak için doğal kapak kıvrımına denk gelir, alt kapak için ise hemen kirpik altına denk gelir ve yerleri belli olmaz. Doğal anatomik kıvrımlara gizlenmiş olurlar.

Riskleri Nelerdir?
Nadir riskleri olan ameliyatlardır. Kanama, belirgin izler veya iki kapak arası asimetriler görülebilir. İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir. Doktorunuzun önereceği göz damlaları ile ameliyat sonrası sıkıntılarınız azalarak kaybolacaktır.

Sonuç
Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucunda alt göz kapağı torbaları giderilir, gergin ve genç üst göz kapakları elde edilir. Kişiye daha genç ve dinlenmiş bir ifade katar. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , orta yüz germe, dolgu ve botox, lazer ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemleri eşlik edebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel-Sedasyon
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30dk - 1 Saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 3-5 Gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay
TEKRAR SÜRESİ
TEKRAR SÜRESİ Tekrarlanabilir
AĞRI
AĞRI Yok