menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Meme Kanserinde Eş Zamanlı Meme Rekonstrüksiyonu


Geçmiş yıllarda daha çok meme kanseri tanısı konmuş memenin bir kısmı veya tamamı alınmış, kemoterapi, radyoterapi gibi ek tedavileri tamamlanmış hastalar tekrar meme yapımı için başvururken günümüzde genel cerrahi doktorları hastaya meme kanseri tanısı koyar koymaz plastik cerrahi yönlendirme yapmaktadır. Bu sayede hastaya tek ameliyatta hem kanser tedavisi yapılmakta hem de yeniden meme oluşturulmaktadır. Hastanın memesiz geçirdiği bir dönem olmaması hastalıkla mücadele ettiği süreçte psikolojik olarak dayanıklılığını arttırmaktadır.

Ameliyat 

Eşzamanlı onarımda silikon implantlarla onarım tercih edilmektedir. Ameliyat süresi genel cerrahi ile beraber 3-4 saat sürmektedir. 

Ameliyat Sonrası

Hastane yatışı ortalama 3-4 gündür. Ameliyat sonrası idrar sondanız ve drenleriniz olacaktır. Beslenmeniz sıklıkla ertesi gün başlar. Hastaya emboli çorapları giydirilir. Beslenme başlandığı zaman hasta yürütülür. İdrar torbası yürüyünce çekilir. Drenler içerisine gelen miktar azaldığı zaman çekilebilir. Pansumanlarınız taburcu olduktan yaklaşık 2- 3 gün sonra açık kalabilir ve banyo yapmanıza izin verilir. Ameliyat sonrası 10- 15 gün sonra işe dönebilirsiniz ancak ağır aktivitelerden 4- 6 hafta uzak kalmak gerekir.

Yan Etkileri

Genel anesteziye bağlı, ameliyata bağlı erken ve geç dönem yan etkiler olabilir. Genişlemiş skar dokusu (izler), meme başında doku kaybı, gecikmiş iyileşme problemleri en sık görülenlerdir. Oluşabilecek skarlara ait özel tedaviler doktorunuz tarafından planlanacaktır.
ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel Anestezi
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 3-4 Saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 10-14 Gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 Ay - 1 Yıl
UYARI
UYARI Birden fazla seans gerekebilir.
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Takipler Genel Cerrahi ve Onkoloji ekipleriyle birlikte yapılır.