“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Selülit Tedavisi

Vücudun belli bölgelerinde yağ dağılımın farklı yerleşiminden dolayı ciltte portakal kabuğu görünümü oluşmasıdır. Kadınlarda daha sık görülür ve en çok kalça uyluk bölgelerinde görülür. 

Görülme sebepleri; genetik yatkınlık, kötü beslenme alışkanlığı, hormonal değişimler, sigara, dolaşım bozuklukları, hareketsiz yaşam olabilir. İlk başlarda elle sıkıştırmayla gözlenen lezyonlar ileriki dönemlerde gözle direk görülür hale gelebilir.

Tedavi Seçenekleri

  • Yaşam şekli değişiklikleri
  • Doğru beslenme ve spor
  • Yeterli sıvı tüketimi
  • Alkol ve sigarakullanımı kısıtlaması
  • Kolajen indüksiyonu enjeksiyonları
  • VellaShape
  • Coolshape 
  • ONDA

Vellashape III

VellaShape III problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan, kullanımı kolay, eve kapanmayı gerektirmeyen, konforlu, derinlemesine etkili, gelişmiş klinik protokolleri ile sonuçlar veren, tekrarlanabilir vücut şekillendirme tedavisidir.

Kızılötesi ışık, radyo frekans enerjisi ve vakumu birleştiren elos teknolojisi yağ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ dokusunun ve cilt altına derinlemesine ısıtılması sağlanır. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile yeni ve daha iyi kolajenin büyümesi uyarılır ve cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme ve cilt yapısında iyileşme elde edilir.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, kızıl ötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir cihazdır. Selülit görüntüsünde iyileşme sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bögesinde ısınma hissedilir, hafif kızarıklık meydana getirebilir. Masaj etkisinden dolayı kişileri çok rahatlatır. Ağrılı bir işlem değildir.

 
Kolajen İndüksiyon Enjeksiyonları

Kimyasal faktörler cilt içerisine poli-L Laktik asit ( Sculptura) gibi maddelerin enjeksiyonu ile olabilir. Enerji uygulaması ise geniş spektrumlu ışık (BBL) ya da Lazer ile yapılmaktadır. Kişisel faktörler ve doktorunuz ile ortak verilecek tekli ya da kombine işlemlerle kolajen yapımı en ideal şekilde yapılmış olur. Böylece sellülit tedavisinde önemli bir yeri olmuş olur. Sellülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düz bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Unutmamalıdır ki sellülit oldukça zor tedavi edilir, bu yüzden kombinasyon ve seans sayıları önem taşır. 

CoolShape (Soğuk Lipoliz)
Vakum ve LED teknolojisi ile hedeflenen bölgesel yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri vakumlanan yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Başka dokulara zarar vermez, sadece vakumlanan alandaki yağ hücreleri etkilenir. Ameliyatsız bir şekilde yağların parçalanması ve azaltılması sağlanır. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Buna kontrollü hücre ölümü denir. Ölen bu yağ hücreleri vücudumuzdan yaklaşık 6-8 hafta içerisinde atılır. Birden fazla bölgeye uygulanabilir. 

ONDA

Elektromanyetik dalgalar yardımı ile vücuttaki selülitlerin azaltılmasını sağlayan bir tedavi şeklidir. Coolwaves olarak adlandırılan bu yöntem, mikrodalga enerjisini kullanarak vücuttaki yağları küçültüp daha pürüzsüz bir vücuda sahip olunmasını sağlamaktadır. Patentli soğuk başlıkları sayesinde hedef noktayı 50-55 derece sıcaklığa ulaştırmasına rağmen ağrı yok denecek kadar azdır ve masaj hissi vermektedir. İşlem sonrasında kişi sosyal yaşantısına devam etmektedir. İşlem 4-6 hafta sonrasında neticelenmektedir. Elektromanyetik dalgalar derinin üst katmanlarında ciddi bir kayıp yaşamadan hedefe ulaştığı için seanslar çok kısadır. ONDA mikro dalga tedavisi tek bölge için 15x15 cm’ lik bir alan için 10 dakika kadar sürmektedir. Vücudunuzda ne kadarlık bir alana yapılmasını istiyorsanız, uygulama süresi de buna göre artacaktır. ONDA soğuk dalga uygulama sırasında ve sonrasında morluk, ödem, cilt hasarı gözlenmez. Uygulama sırasında ağrı, acı oluşmaz, lokal ya da topikal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. ONDA uygulamasında iki seans arasında 2-3 hafta beklemek gerekmektedir.

Hangi Paket Bana Uygun?

Bölgesel incelme kişi bazlı bir tedavidir. İhtiyaca göre tedavi planı gerektirir. Bölgesel incelme ve sıkılaşma 8 haftalık maxi paket, 6 haftalık mini paket ve sellülit için 6 haftalık maxi paket, 4 haftalık mini paketler bulunmaktadır. Bu paketler standart olmayıp doktorunuz tarafından size özel olarak ayarlanabilmektedir. Tedaviye uyum başarı şansınızı arttırmaktadır. Diyet, spor ve sıvı tüketiminize dikkat etmeniz gerekir.