menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Selülit Tedavisi

Vücudun belli bölgelerinde yağ dağılımın farklı yerleşiminden dolayı ciltte portakal kabuğu görünümü oluşmasıdır. Kadınlarda daha sık görülür ve en çok kalça uyluk bölgelerinde görülür. 

Görülme sebepleri; genetik yatkınlık, kötü beslenme alışkanlığı, hormonal değişimler, sigara, dolaşım bozuklukları, hareketsiz yaşam olabilir. İlk başlarda elle sıkıştırmayla gözlenen lezyonlar ileriki dönemlerde gözle direk görülür hale gelebilir.

Tedavi Seçenekleri

  • Enerji bazlı cihaz tedavileri
  • Spherofill
  • Kolajen indüksiyonu enjeksiyonları
  • Yaşam şekli değişiklikleri
  • Doğru beslenme ve spor
  • Yeterli sıvı tüketimi
  • Alkol ve sigara kullanımı kısıtlaması


EMTONE

EMTONE selülit ve sarkmış cildin tüm ana nedenlerine invaziv olmayan bir şekilde ortadan kaldırmak için aynı anda hem termal hem de mekanik enerji sağlayan bir cihazdır.

Selülit görünümüne neden olan yağ odacıklarının genişlemesi, kolajen liflerinin hasar görmesi ve elastikiyet kaybına karşı etki sağlar. Bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak metabolik atıklardan kaynaklı selülit problemini ortadan kaldırır.

ONDA

Elektromanyetik dalgalar yardımı ile vücuttaki selülitlerin azaltılmasını sağlayan bir tedavi şeklidir. Coolwaves olarak adlandırılan bu yöntem, mikrodalga enerjisini kullanarak vücuttaki yağları küçültüp daha pürüzsüz bir vücuda sahip olunmasını sağlamaktadır. Patentli soğuk başlıkları sayesinde hedef noktayı 50-55 derece sıcaklığa ulaştırmasına rağmen ağrı yok denecek kadar azdır ve masaj hissi vermektedir.

İşlem sonrasında kişi sosyal yaşantısına devam etmektedir. Elektromanyetik dalgalar derinin üst katmanlarında ciddi bir kayıp yaşamadan hedefe ulaştığı için seanslar çok kısadır. İşlem 4-6 hafta sonrasında neticelenmektedir.

Spherofill

Spherofill, fibrotik selülit (III ve IV. evreler) tedavisi için tasarlanmış yeni bir yöntemdir. Spherofill, üzerinde çalışılacak fibrotik bölgeyi spesifik olarak seçebildiğimiz, anında etkisini görebildiğimiz, portakal kabuğu etkisini kalıcı olarak ortadan kaldırabilen bir cihazdır. Spherofill ile cilt altına özel bir kanülle radyofrekans enerjisi vererek selülite sebep olan fibrotik bantları keser. İşlem yapılan bölgeye özel bir mezoterapi ürünü verilerek işlemin etkinliği arttırılır. Çoğunlukla tek seans yeterli olmaktadır. Lokal anestezi ile klinik ortamda yapılabilir.

Kolajen İndüksiyon Enjeksiyonları

Kolajen üretimini tetikleyen enjeksiyonlar ile selülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düzgün bir görüntü elde edilir. Bu enjeksiyonlar, vücudunuzun doğal kolajen üretim mekanizmasını tetikler. Kolajen, cildinize yapısını ve şeklini veren protein olduğu için, bu enjeksiyonlar cildinizin altındaki alanı doğal görünen ve vücut tipinize uyan kavisli bir şekilde doldurur. Kolajen yapımı birkaç haftadan aylara kadar sürer. Bu enjeksiyonlar seanslar halinde uygulanabilir. Doktorlarımızdan görüş alarak, işlemle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.