menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Karın Kasları Belirginleştirme

Sıklıkla inatçı yağlanmanın olduğu bölgelerden bir tanesi de karın bölgesidir. Karın kaslarının önünde yağ tabakası bulıunmaktadır ve bu yağ tabakası karın kaslarının görünürlüğünü engeller. Spor yapan ve karın kasları belirgin olup, sadece üzeri bölgesel yağlanma ile örtülmüş olan hastalarda uygun bir ameliyat yöntemidir. Yüzeysel yağ tabakası ve derin yağ tabakası bazı bölgelerde azaldıkça, altta yatan karın kasları daha kolay görünür hale gelir. Ameliyat çoğunlukla ultrason enerjisinin kullanıldığı VASER liposuction ile gerçekleştirilir.

Ameliyat

Genel anestezi altında, 1- 2 saat sürede doğal bir görüntü elde edilecek şekilde gerekli işlemler yapılır. Yağ çekme yapılacak alanlara yakın kıvrım yerlerine denk gelen 0,5 cm'lik kesilerle girilir. Ağrı kontrolü için bu deliklerden deri altına özel bir sıvı verilir. Belli süre beklendikten sonra enerji bazlı cihazlarla yağlar parçalanır ve aynı yerlerden parçalanmış olan yağlar çekilir. Dren yerleştirilmez. Birden fazla vücut bölgesine uygulanabilir. Ameliyat bitiminde özel korse giydirilir.
 

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar. Operasyondan birkaç saat sonra taburculuk planlanabilir. Özel bir korse yaklaşık 3- 4 hafta boyunca kullanılır. Dikiş bölgelerinden ilk gün hafif sıvı sızıntıları olabilir. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir. İşe geri dönme 1 hafta sonra, hafif egzersiz 3 hafta sonra, ağır egzersiz 6 hafta sonra yapılabilir. Operasyon alanlarında morarma ve şişlikler görülebilir, bunların iyileşmesi ortalama 2- 3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay - 1 yıl sonundadır. Yağ çekme işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-2 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1 hafta
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay- 1 yıl
UYARI
UYARI Özel Korse
AĞRI
AĞRI Minimal
NOT
NOT Kilo kontrolü önerilir