menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Bişektomi (Yanak İnceltme)

Yanak bölgesinde yağ doku fazlalığı olan ve yüzünün çok yuvarlak olmasından şikayetçi hastalar bu ameliyat için uygun adaylardır. Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Yanak iç yüzünden yapılan bir kesi ile girilir. Yanaktaki yağ yastıkçığının bir kısmı alınır. Çift taraflı uygulanır ve orta yanak bölgesindeki yağ miktarı azaltılır. 

Ameliyat Sonrası
Ameliyat sonrası dönemde yanak bölgesi ödemlenir. Morluk olabilir. Düzenli soğuk uygulama önerilir. Ağız içinde kesi olacağından ilk birkaç gün sıvı beslenme ve ağız hijyenine dikkat edilmesi önerilir. Dışardan herhangi bir pansuman yada sargı yapılmaz.

Sonuç
Ameliyattan sonra yüzde şişmeler olacağı için ameliyatın etkisinin ortay çıkması yaklaşık 3-6 ayı bulur.  Elmacık kemikleri daha belirgin yanaklar daha ince görünür. Yanaktaki yağ dokusunun tamamı alınmadığı için ilerleyen yıllarda kilo kaybı olsa bile yüzde çökme görülmez.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel/Sedasyon/Lokal
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 gün
NET SONUÇ
NET SONUÇ 3-6 ay
AĞRI
AĞRI Minimal