menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Ameliyatlı Top 5 İşlem


Meme Büyütme ve Küçültme

Meme büyütme ve küçültme ameliyaları en sık yapılan estetik cerrahilerin başında gelir. Meme şekil ve hacim bozukluklarında, meme boyut küçüklüğünde, iki memenin simetri bozukluklarının giderilmesinde başvurulabilecek güvenilir bir yöntemdir. Ayrıca meme kanseri cerrahi sonrası yeniden meme oluşturma ya da diğer meme ile simetri sağlanmasında da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Dünya çapında uzun yıllar kullanımda olan protezler oldukça güvenilirdir.

Burun Estetiği

Burun yüzümüzün tam orta noktasında olan, her gün gördüğümüz, hem şekliyle hem de nefes alamadaki rolü nedeniyle önem arzeden bir organımızdır. Burun ameliyatları en sık yapılan estetik ameliyatıdır. Rhinoplasty, burnun yeniden şekillendirilmesi, küçültülmesi ya da belli bölgelerinin büyütülmesidir. Aynı zamanda doğumsal anomali ya da travma gibi sebeplerle burun yaralanması sonrası yeniden burun yapılandırma (rekonstrüksiyon) ameliyatları da yapılabilmektedir.

 

Vaser Liposuction

Liposuction operasyonu vücut hatlarında şekillendirme ve fazla yağın parçalanmasını sağlayan, sık tercih edilen bir ameliyattır. Klasik yağ çekme yönteminin yanında ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağların parçalanmasını sağlayan bir yöntem de vardır. Temel prensip yağ çekme öncesi enerji dalgası ile yağların parçalanmasının sağlanmasıdır. Bu yöntemlerle cilt üzerinde pürtüklenme olma olasılığı daha düşüktür. Enerjilerin meydana getirdiği etki alt tabakalarda yoğunlaştığı için deride de toparlanma sağlanabilir. Bu ultrason enerjisi yağ dokusuna spesifiktir, damar sinir gibi dokulara zarar vermez, böylece daha hızlı iyileşme olanağı sağlar. Yağ çekme ameliyatları kilo verdirme ameliyatları değildir. Yağ dokusunun fazla olduğu kontür problemi yaratan bölgelere uygulanır.

Boyun ve Yüz Germe

Yaşlanma, kronik güneşe maruziyetin olumsuz etkileri, stres ve yer çekimi ile cilt sarkıp kırışıcak ve yüzün genç kontürü bozulacaktır. Boyun ve yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek genç yüz kontürü elde edilir. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

Göz Kapağı Estetiği

Hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen, fazla olan derinin ve kabarıklığa sebep olan yağ tabakasının uzaklaştırma ameliyatıdır. Ameliyatların amacı daha düz, çarpıcı ve genç göz çevresi elde etmektir. Çünkü yıllar geçtikçe stres ve uykusuzluk ile beraber göz etrafında deri sarkması, yağ yastıkçıkları oluşacak ve oluşacak göz kapağı düşüklüğü hem yorgun ve yaşlı bir ifade verecek hem de görme alanınızı olumsuz etkileyecektir.Alt ve üst göz kapak ameliyatları birbirinden bağımsız gerçekleştirileceği gibi aynı seansta da gerçekleştirilebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir