menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Boyun Yağ Alımı (Gıdı Liposuction)

Bölge olarak sadece boyun alt bölümüne, orta hat çene altına uygulanan yağ çekme yöntemidir.

Ameliyat Öncesi
Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. Yağ alınacak bölgeler belirlenir. Deri fazlası olmamasına dikkat edilir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kesi yerleri belirlenir.

Ameliyat
Genel anestezi altında ya da lokal anestezi + sedasyon ile yapılabilir. Tek bölge uygulaması olursa operasyon 30 dakika - 1 saat sürer. Çene altı oluğundan yaklaşık yarım santim kesi yapılır. İlk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. İlk olarak kesiden lazer ya da ultrason enerjisi verilir. Yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır ve sonrasında yağlar kolaylıkla aspire edilir.

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası yürütülür. Dren uygulanmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk olabilir. İki gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel bandaj 1 hafta giyilir. 5- 7 gün içinde işe geri dönülebilir. Ağır aktivitelere 3 hafta sonra izin verilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel-Sedasyon
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30 dk-1 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ Genel
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay
AĞRI
AĞRI Yok