“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Orta Yüz Germe

Yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile yüzümüzde yanaklar ve alt göz kapakları sarkabilir. Orta yüz germe ile daha düz bir yanak ve alt göz kapağı ile daha genç bir görüntü elde edilmiş olur.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yaklaşık 1- 2 saat kadardır. Alt göz kapağı kirpik dibine paralel çizgisel kesi ile başlanır. Endoskopik (kamera yardımlı) ya da standart teknikler ile gereken bölgeler kaldırılır ve gerdirilir fazla cilt çıkartılır. Sargı ve bant uygulamaları yapılır. 

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta yürütülür. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde düzenli soğuk uygulama ile en aza indirilmiş olur. Bandajlar 2- 3. gün çıkarılır ve banyo yapılabilir. Dikişler 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 2- 3 hafta içerisinde kaybolur. Ameliyat sonrası 5- 7. gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

Sonuç
Kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonucu düzleşmiş dudak kenarı çizgileri, yok olmuş alt göz kapağı torbaları, gergin ve genç yanakları olan bir yüz elde edilir. Daha iyi ve uzun kalıcı sonuçlar elde etmek için, kaş asma, alın germe , üst göz kapağı ameliyatları, dolgu ve botox uygulamalarıyla desteklenebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-2 Saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 Gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay -1 yıl
AĞRI
AĞRI Yok