“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

IV Terapi Nedir?

“ Vücudunuz yeteri kadar beslenebiliyor mu?” veya  “Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayabiliyor musunuz?”. Aslında vücudumuzun maksimum kapasitede çalışabilmesi için pek çok farklı besine ihtiyacı vardır bunlar; vitaminler, mineraller, antioksidanlar gibi geniş bir yelpazeye sahiptir. Vücudumuzun vitamin, mineral, aminoasit ihtiyacını; bilinçsiz sanayileşme, genetiği değiştirilmiş besinler, su ve hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı yediklerimizden ve içtiklerimizden tam olarak karşılayamıyoruz. Karşılansa dahi emilim bozukluğu, bağırsaklarımızda bulunan Probiyotik dengesizliği gibi problemlerden yeteri kadar emilim her zaman gerçekleşemiyor. Vücudumuzun maksimum kapasitede çalışabilmesi için vitamin, mineral ve aminoasitler planlı bir şekilde, kişiye özel planlanmalıdır.  

IV THERAPY geçtiğimiz 5 sene içerisinde neredeyse tüm Dünya’da popülerlik kazanan, oldukça başarılı sonuçların alındığı bir uygulamadır.

IV Therapy, damar yolu aracılığıyla sindirim sistemini atlayarak doğrudan vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, antioksidanların ve diğer mikro besinlerin organlara gittiği ve   % 90-100 emilim oranıyla sonuçlandığı, (ağızdan mümkün olan emilim sadece %10-20) vitamin ve mineralleri vücuda iletmenin en hızlı ve etkili yoludur. 

Biyolojik bir organizma olan insan vücudu; serbest radikallerden, kimyasal saldırılardan, radyasyondan ve kirleticilerden kaynaklanan zararı sürekli olarak kendi kendine onarmaktadır.  Yaşlanma süreci ile birlikte vücudun bu doğal onarım mekanizmalarının etkinliği azalır. IV Therapy, vücudun hücresel ve sistem yaralanmalarını, onarma ve yenileme yeteneğini arttıran güçlü bir araç olarak sunulur. IV Therapy özellikle sindirim ve emilim bozukluğu semptomlarından muzdarip hastalarda bir dizi rahatsızlığı iyileştirme yeteneğine sahiptir. 

 IV Therapy sadece akut ve kronik hastaların tedavisi için değil; aynı zamanda önleyici ve optimal sağlık için de özel protokoller içerir.

 Bu protokoller, hücresel ve sistem yaralanmaları olan vücuttaki biyolojik süreçlere verilen zararları onarmak için tasarlanmıştır. 

 

IV Terapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

IV Therapy çok çeşitli sağlık sorunları için kullanılabilir. IV Therapy’ye olumlu sonuç veren durumlar arasında: Astım, Migren, Kronik Yorgunluk Sendromu, Fibromiyalji, Kas spazmları, Kas ağrıları, Alerji, Sinüs ve Solunum yolu enfeksiyonları yer almaktadır. 

Faydalar, tedavi edilen duruma, kullanılan protokole, hastanın genel sağlığına ve kaç tedavi yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterecektir.

 

Bilinen faydalar:

-       Bağışıklığı güçlendirir (soğuk algınlığı veya gripten korunma)

-       Konsantrasyon ve zihinsel odaklanmayı arttırır 

-       Kan şekerinin dengelenmesini sağlar

-       Hangover (akşamdan kalma) durumunu iyileştirir 

-       Hormonal dengesizliği düzenler

-       Yaşlanma belirtilerini azaltır 

-       Egzersiz sonrası iyileşme sürecini kısaltır

-       Enerji verir 

-       Cilt sorunlarını azaltır