menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kol İnceltme

Kol bölgesindeki yağ birikimlerinin giderilmesidir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.

Ne Zaman Uygulanır?

Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağlardan kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Ameliyat Öncesi

Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağ alınacak bölgeler belirlenir. Deri fazlası olmamasına dikkat edilir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kesi yerleri belirlenir. Uygun fotoğraflama yapılır.

Hangi Yöntemlerle Yağ Çekilir?

Konvansiyonel, ultrasonografik ve lazer yardımlı yağ çekme yöntemleri vardır. En klasik olan kanül denilen metal çubuklar yardımı ile yağ çekme, konvansiyonel olandır.

Diğer yöntemlerde ise aynı kesilerden lazer ya da ultrason enerjisi verilir. Yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır ve kolaylıkla yağlar aspire edilir. Bu yöntemler daha kolay ve etkilidir ve çabuk iyileşme sağlar. Üzerindeki derinin daha kolay toparlamasına da yardımcı olurlar.

Ameliyat

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1 saat sürer. Uygulanacak bölgelere yakın 0,5 cm’lik delikler açılır. İlk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüllerle koldaki gazla yağ dokusu uzaklaştırılır. Hafif baskılı bandaj sarılır. Kol inceltme sıklıkla başka ameliyatlara ek olarak yapılır. Ek ameliyatlar yapılıyorsa süreler değişkenlik gösterir.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Dren kullanılmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir. Ağrı, şişlik ve morluk olabilir. İki gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Beş- yedi gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Yan Etkileri

Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Ameliyat bölgesinde düzensizlikler görülebilir. Bunu en aza indirmek için düzenli korse kullanmak gerekir. İşlem sonrası sıvı alımına ve diyetinize dikkat etmemeniz halinde başarı oranı düşecektir.

Sonuç

Tekrar kilo alınmaz ise sonuçlar kalıcıdır. Yüksek memnuniyet oranları mevcuttur. Yağ oranlarının azalması ile sağlıklı bir görüntü elde edilir. Deri fazlası olan hastalara, koldan yağ çekme yöntemi ile kol inceltme önerilmez. Bu hastalara kol germe ameliyatı önerilmektedir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ GENEL
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1 SAAT
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 GÜN
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Kilo alınmazsa sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY - 1 YIL
UYARI
UYARI Özel korse kullanılmaktadır.