menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kulak Estetiği

Kulak şekil ve boyutlarından memnuniyetsizlik durumlarında, iki kulak arası ciddi asimetrilerde yapılacak ameliyatlardır. Sıklıkla kepçe kulak estetiği, kulak küçültme, kulak memesi estetiği uygulanır. Kepçe kulak, kafa ile kulak arası açının fazla olması ve kulak üzerindeki üst kıvrımın yeterince gelişmemesine bağlı olur. Okul öncesi çocukluk döneminde ameliyat edilmesi önerilir. Bu sayede okul çağlarında alay konusu olmaması ve özgüven problemi yaşamaması sağlanmış olur. Tek ya da çift taraflı operasyon yapılabilir. 

Ameliyat Öncesi

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama yapılır. Tetkik gerektirmez. 

Ameliyat

Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. İşlem 1-1,5 saat kadar sürer. Bandaj şeklinde pansuman yapılır.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta mobilize edilir. Hasta aynı gün taburcu edilebileceği gibi 1 gece hastanede de kalabilir. Bandajlar 2. gün çıkarılır ve banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Ameliyat sonrası 3 hafta saç bantı kullanılır. 5- 7. gün işe dönülebilir. Hafif aktiviteler 2- 3 hafta sonra ağır aktiviteler 1 ay sonra yapılabilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel/Sedasyon/Lokal
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1 hafta
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay- 1 yıl
UYARI
UYARI 2 hafta bandaj kullanımı
AĞRI
AĞRI Minimal