“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kol Germe

Üst kol bölgesinde aşırı sarkan, fazla derisi olan ve yağ dokusunda artış olan kişilere yapılan  bir ameliyattır. Özellikle obezite nedeniyle yapılan kilo verme operasyonları sonrası sıklıkla görülen sarkmalarda uygulanır. Kişide yarasa kanadı tarzı sallanan yağ ve deri bulunur. Bu hastalar en uygun adaylardır. Yağ çekme yöntemi ile kombine kullanılır.

Ameliyat

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süresi 1-2 saat kadardır. Üst kol iç yüzünden kola paralel çizgisel bir kesi ile girilir, fazla deri ve yağ çıkarılır. Kesi koltuk altına kadar uzanabilir. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir. Destekleyici özel korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası

Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Sıklıkla aynı gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk olabilir. 2- 3 gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4- 6 hafta giyilir. Bir hafta içinde işe rahatlıkla geri dönülür. Erken dönemde hafif günlük aktiviteler yapılabilir. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir.


Yan Etkiler

Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Yara yerinde gerginliğe bağlı yara iyileşme problemleri, düzensizlikler veya görünür kalıcı izler olabilir. Uygun korse tedavisi çok önemlidir. Doktorunuzla beraber iz tedavisi gerekli durumlarda yapılacaktır. 


Sonuç

Gergin ve genç bir kol görüntüsü elde edilir. Kişinin özgüveni artar ve genel beden sağlığına da katkıda bulunur. Yağ çekme ameliyatı sıklıkla eşlik eder.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-1.5 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1 hafta
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay- 1 yıl
UYARI
UYARI Elastik bandaj kullanımı
AĞRI
AĞRI Minimal