menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kaş Asma ve Alın Germe

Kaş asma işlemi kaşların kalıcı olarak dış kesimlerinin yukarı pozisyona sabitlenmesidir. Alın germe, tüm alın dokusunun kaşlarla beraber kaldırılmasıdır.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Saç içi kesi ile girilir, kaşın dış kısmı dikişlerle alt tabakadaki dokulara asılarak sabitlenir. Kesiler saçlı bölgede kalacağı için izler gözükmez. Alın germe işleminde ise alın bölgesinin saç içi kesilerden girilerek gerdirilmesi ve fazla dokunun çıkartılmasıdır. Aynı işlemde kaşlarda yukarı pozisyona getirilmiş olur. Kesiler saçlı bölgede kalacağı için izler gözükmez. Sargı ve bant uygulamaları yapılır.

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta yürütülür. Hasta 1 gece hastanede kalır. Yüzde hafif şişlik ve morluklar olabilir.  Erken dönemde düzenli soğuk uygulama yapılarak bu şikayetler azaltılabilir. Bandajlar 2- 3. gün çıkarılır ve banyo yapılabilir. Dikişler 5. gün alınır. Şişlik ve morluklar 2- 3 hafta içerisinde kaybolur. Ameliyat sonrası 5 - 7 gün içerisinde işe dönülebilir. 

Sonuç
Bu ameliyat sonucunda kaşlar daha kalkık, alın ve şakak bölgesi daha gergin görünür. Bu da göz çevresinde ve bakışlarda daha genç ve dinç bir görüntü ortaya  çıkarır. Daha iyi ve kalıcı sonuçlar elde etmek için üst ve alt göz kapağıı ameliyatları, yağ enjeksiyonu, dolgu ve botulinum toksin uygulamalarıyla desteklenebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-1.5 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1 hafta
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay- 1 yıl
AĞRI
AĞRI Minimal