menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Silkpeel

SilkPeel uygulaması nedir?

Silkpeel, geleneksel cilt bakımlarında uygulanan sıkma buhar işlemine gereksinim duyulmadan, deriye zarar vermeden, derinin üst katmanını eşit bir şekilde soyarak zarar görmüş deri hücrelerini yenileyen elmas başlıkları sayesinde kontrollü minimal hasar verip, aynı zamanda yenilenme sağlayan bir cilt bakımdır. Hedefe yönelik solüsyonların deri altına iletilmesini sağlayan vakumlu cilt bakımı yöntemidir.

Nasıl uygulanır?

Cilt temizlenip işleme hazır hale getirilir. Dermalinfüzyon (elmas başlık) sistemi ile cildin ihtiyacına yönelik solüsyonlarla nem, leke, anti-aging, akne tedavisine yönelik bakım yapılır. Daha sonra led ışık terapisi ile birlikte maske uygulaması yapılır. Maske sonrası bakımın etkisini arttırmak amaçlı -78 derecede karbondioksit gazı 2-3 dakika uygulanır. İşlem sonlandırılır.

Kaç seans yapılır ve seans aralıkları nelerdir?

Silkpeel cilt bakımı peş peşe 4 seans haftada bir uygulanması tavsiye edilir. Cilt durumuna göre ayda bir bu bakımın devamlılığı önerilir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Aynı gün makyaj yapılmamalıdır.

  • Uygulama sonrası güneş koruyucu sürülür.

  • Solaryuma girilmemelidir.

  • Yüz bölgesine Lazer epilasyon vb. işlemler uzmanın önerdiği zaman aralığında uygulanmalıdır.

SilkPeel ve Hydrafacial arasındaki fark nedir?

Hydrafacial ile Silkpeel işlemlerini birbirinden ayıran en önemli farklılık; Silkpeel’ın elmas başlığa sahip olmasıdır. Bu başlık sayesinde, eş zamanlı olarak vakumla birlikte kontrollü cilt soyma işlemi yapılmış olur. Aktif içerikli solüsyonlar cildi tedavi eder.