“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Vaser Liposuction

Klasik yağ çekme yönteminin yanında ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağların parçalanmasını sağlayan bir yöntem de vardır. Temel prensip yağ çekme öncesi enerji dalgası ile yağların parçalanmasının sağlanmasıdır. Bu yöntemlerle cilt üzerinde pürtüklenme olma olasılığı daha düşüktür. Enerjilerin meydana getirdiği etki alt tabakalarda yoğunlaştığı için deride de toparlanma sağlanabilir. Bu ultrason enerjisi yağ dokusuna spesifiktir, damar sinir gibi dokulara zarar vermez, böylece daha hızlı iyileşme olanağı sağlar. Yağ çekme ameliyatları kilo verdirme ameliyatları değildir. Yağ dokusunun fazla olduğu kontür problemi yaratan bölgelere uygulanır.

Ameliyat

Genel anestezi altında, 1- 2 saat sürede doğal bir görüntü elde edilecek şekilde gerekli işlemler yapılır. Yağ çekme yapılacak alanlara yakın kıvrım yerlerine denk gelen 0,5 cm'lik kesilerle girilir. Ağrı kontrolü için bu deliklerden deri altına özel bir sıvı verilir. Belli süre beklendikten sonra VASER ile yağlar parçalanır ve aynı yerlerden parçalanmış olan yağlar çekilir. Dren yerleştirilmez. Birden fazla vücut bölgesine uygulanabilir. Ameliyat bitiminde özel korse giydirilir.
 

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar. Operasyondan birkaç saat sonra taburculuk planlanabilir. Özel bir korse yaklaşık 3- 4 hafta boyunca kullanılır. Dikiş bölgelerinden ilk gün hafif sıvı sızıntıları olabilir. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir. İşe geri dönme 1 hafta sonra, hafif egzersiz 3 hafta sonra, ağır egzersiz 6 hafta sonra yapılabilir. Operasyon alanlarında morarma ve şişlikler görülebilir, bunların iyileşmesi ortalama 2- 3 hafta sürer. Tam iyileşme 6 ay - 1 yıl sonundadır. Yağ çekme işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ GENEL
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 5-7 GÜN
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY - 1 YIL
UYARI
UYARI Özel korse kullanılmaktadır.
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Düzensizlik yoktur