menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Revizyon Burun Cerrahisi

Bazı hastalar burun estetiği sonrasında memnun kalmayabilir. Ameliyat sonrası yeni problemler gelişebilir ya da hastanın beklentisi karşılanmamış olabilir. Böyle durumlarda burunda oluşmuş olan problemler giderilmeye çalışılır ve hastanın istekleri doğrultusunda yapılabilecek olan düzeltmeler yapılır.

Revizyon sebepleri:  yapay görünüm, giderilememiş burun kemeri varlığı, burun ucu düşüklüğü, aşırı kaldırılmış burun ucu, aşırı uzun burun ucu, aşırı kısa burun ucu, burun orta hat eğriliği, burun kemeri çökmesi (saddle-nose deformitesi, ters-V deformitesi), nefes alma problemlerinin devam etmesi olabilir.

Ameliyat Öncesi
Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, daha önce yapılmış olan cerrahi hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama ve üç boyutlu görüntüleme, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi altında, 2- 3 saat  sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Kıkırdak ihtiyacı olan hastalara burun orta hat septum kıkırdağından, kulak arkası kıkırdağından ya da kaburga kıkırdağından ek parçalar alınması gerekebilir. Özel atel uygulama, gerektiğinde silikon burun tampon uygulaması yapılabilir.

Ameliyat Sonrası
Kısa sürede beslenme başlar, ilk 24 saat soğuk uygulama önerilir. Aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Eğer tampon uygulanmış ise 2- 3 gün sonra çekilir. Burun üzerindeki atel 7. gün çıkarılır ve burun ucu dikişleriniz alınır. Atel çıkarılma sonrası banyo yapılabilir, iş hayatına dönülebilir. İlk günlerde nefes alma güçlüğü olabilir. Yüzde ve burunda şişlikler ve morluklar oluşabilir. Hafif aktivitelere 4- 6 hafta sonra, ağır aktivitelere ise 6- 8 hafta sonra başlanabilir. 6- 8 hafta sonra gözlük kullanılabilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 1-1.5 saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1 hafta
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay- 1 yıl
UYARI
UYARI Burun ateli
AĞRI
AĞRI Minimal