menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Yüz Germe (Facelift) ve Boyun Germe (Necklift)

Yaşlanma, kronik güneşe maruziyetin olumsuz etkileri, stres ve yer çekimi ile cilt sarkıp kırışacak ve yüzün genç kontürü bozulacaktır. Boyun ve yüz germe ameliyatlarındaki ana hedef yaşlanmış cildi yenilemek ve sarkmış, kırışmış yüz görüntüsünden kurtulmaktır. Sarkan yanak ve çene kenarları düzeltilerek genç yüz kontürü elde edilir. Sıklıkla bu ameliyatlara göz kapak ameliyatları, boyun germe işlemleri, kaş asma, cilt yenileme işlemleri eşlik eder.

Kimlere Yapılır?
Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Burun tabanı ile ağız kenarı arası olukta derinleşme var ise , çene kenarlarında sarkma meydana geldiyse, boyun ve yüz derisinde kırışma var ise yüz germe ameliyatı ile zamanı geri çevirmeye uygun adaylarsınız demektir.

Yüz ve Boyun Germe Ameliyat Tipleri Nelerdir?

Mini Face Lift : 
Çok daha sınırlı kesi ile yapılır. Kulak önü doğal kıvrımından kesi ile ameliyat gerçekleştirilir. Yanak ve çene kenarında problem olan hastalara iyi sonuç verir. Boyun problemi olan hastalara yetersiz kalır.

Standart Facelift ve Necklift (Boyun Germe):
Daha geniş kesi uygulanır. Saç içinden başlayan kulak önünden arkasına uzanan kesiler ile uygulanır. Yanak ve çene hattında derin yumuşak dokular askılanır, boyun kasları gerginleştirilir. Fazla deri çıkartılır.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında ayrıntılı medikal bilgi elde edilir. Kullandığı ilaçlar ve ek hastalıklar mutlaka sorgulanır. Kişinin beklentileri ve yüzü hakkındaki şikayetleri dinlenir. Kişinin yüzüne neler yapılabileceği, nasıl bir görüntü elde edileceği beraber konuşulur. Hasta muayenesi yapılır. Uygun fotoğraflama yapılır.

Ameliyat
Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık 2- 3 saat sürer. Kişinin şikayetlerine göre en uygun yöntem seçilir. Kesi yerlerinden ufak drenler yerleştirilir. Uygun bandajlama pansumanlar yapılır. 

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar beslenme sonrası hasta yürütülür. Hasta 1- 2 gece hastanede kalır. Ameliyat sonrası 1- 2. gün drenler çekilir. Yüz ve boyunda hafif şişlik ve morluklar olabilir. Bunlar 10 - 14 gün sonra tolere edilebilir seviyelere gelir. Taburculuktan 1- 2 gün sonra banyo yapılabilir. Dikişler kendiliğinden erir. Yaklaşık 2 hafta içinde işe başlanabilir. hafif aktivitelere 2- 3 hafta sonra ağır aktivitelere 1 ay sonra başlanabilir.

Kaç yaş gençleşirim? 
Kişinin ameliyat öncesi durumu ile ilişkili bir sorudur. Yaklaşık 5-10 yıl kadar zamanı geri çevirmiş oluruz.

Belirgin izlerim olur mu?
Kesiler olmadan ameliyatlar yapılamaz. İzleri gizlemek en iyi yöntemdir. Bu yüzden saç çizgisinden başlayan kulak önünden ve arkasından doğal kıvrımlarından kesiler yapılır. Zamanla izler yumuşayıp renkleri açılacağı için belli olmazlar. Doktorunuz gerekli hallerde izler için tedavi uygulayacaktır.

Riskleri nelerdir?
Anesteziye ya da ameliyata ait bir takım riskler mevcuttur. Bazı riskler; kanama, enfeksiyon, sinir hasarlarına bağlı yüzde asimetriler, uzamış şişlikler ve belirgin iz görünümü olabilir.  Çok sık görülmezler ve tedavileri mevcuttur. Bu tip riskler sigara içenlerde daha sık görülmektedir.

Sonuç
Bu ameliyatlar ile zamanı geri çevirmiş olmakla birlikte yaşlanma devam etmektedir. Yaklaşık 5- 10 yıl içinde tekrar bir ameliyata gerek kalmaz. Kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatları, lazer ile cilt yenileme, yağ enjeksiyonları, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları gibi ek işlemlerle sonuçlar daha uzun süre kalıcı ve güzel olacaktır.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 2-3 Saat
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 7-14 Gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Sürekli
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 ay -1 yıl
AĞRI
AĞRI Yok