“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Meme Başı Ameliyatı

Meme kanseri cerrahisi sonrası memesi alınan ve plastik cerrahi tarafından yeniden meme oluşturma ameliyatları bittikten sonra meme başı oluşturulmasıdır.

Ameliyat Öncesi

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez. Gerekli ölçümler yapıldıktan sonra simetriyi sağlayacak şekilde uygun çizimler yapılır.

Ameliyat

Lokal anestezi altında, muayenehane şartlarında uygulanır. Yeniden yapılmış meme üzerindeki kendi dokunuz uygun yöntemlerle katlanarak 3 boyutlu kabarık meme başı oluşturulur. İşlem yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Özel bir pansumanla kapatılır.

Ameliyat Sonrası

Onarım sonrası 24 saat kapalı tutulur, daha sonra özel bantlarla banyo yapılabilir. İş gücü kaybına sebep olmaz. Kendinden eriyen dikişler kullanılır. İşlemden 2- 3 ay sonra dövme (tatuaj) yöntemi ile meme başı etrafı koyu renkli alan yapılır. Böylece meme rekonstrüksiyonu yani yeniden meme yapma ameliyatları tamamlanmış olur.

ANESTEZİ
ANESTEZİ LOKAL
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30 DK
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 1-2 GÜN
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ SÜREKLİ
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY
UYARI
UYARI Meme başı ve çevresi için tatuaj gereklidir
AĞRI
AĞRI Yok
NOT
NOT Rutin meme taramasına devam