menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Diz İnceltme

Diz içindeki bölgesel yağ birikimlerinin liposuction işlemi ile giderilmesidir. 

Ne Zaman Uygulanır?
Her zaman uygulanabilir. Özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Ameliyat Öncesi
Kişi hakkında medikal bilgi alınır, genel vücut muayenesi yapılır. Yağ alınacak bölgeler belirlenir. Deri fazlası olmamasına dikkat edilir. Cilt elastikiyetine bakılır. Kesi yerleri belirlenir. Uygun fotoğraflama yapılır.

Hangi Yöntemlerle Yağ Çekilir?
Konvansiyonel, ultrasonografik ve lazer yardımlı yağ çekme yöntemleri vardır. En klasik olan kanül denilen metal çubuklar yardımı ile yağ çekme konvansiyonel olandır.

Diğer yöntemlerde ise aynı kesilerden lazer ya da ultrason enerjisi verilir. Yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır ve kolaylıkla yağlar aspire edilir. Bu yöntemler daha kolay ve etkilidir ve daha çabuk iyileşme sağlar. Üzerindeki derinin daha kolay toparlamasına da yardımcı olurlar.

Ameliyat
Genel anestezi altında yada lokal anestezi+sedasyon altında yapılabilir. 30 dakika - 1 saat sürmektedir. Dize yakın 0,5 cm’lik delikler açılır. Önce yağ çekme için hazırlanan özel sıvı enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüller ile yağlar çekilir. Uygulanan alanlara özel korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası
Beslenme erken dönemde başlar. Beslenme sonrası hasta yürütülür. Dren kullanılmaz. hastane yatışı gerektirmez. Ameliyat bölgesinde ağrı şişlik ve morluk olabilir. İki gün içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4- 6 hafta giyilir. 5- 7 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Yan Etkileri
Genel anesteziye ya da ameliyata bağlı istenmeyen etkiler olabilir. Ameliyat bölgesinde düzensizlikler görülebilir. Bunu en aza indirmek için düzenli korse kullanmak gerekir. İşlem sonrası sıvı alımına ve diyetinize dikkat etmemeniz halinde başarı oranı düşecektir.

Sonuç
Tekrar kilo alınmaz ise kalıcı bir yöntemdir. Yüksek memnuniyet oranları mevcuttur. Yağ oranlarının azalması ile sağlıklı bir görüntü elde edilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ Genel Sedesyon
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 30 DAKİKA -1 SAAT
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 3-5 gün
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ Kilo alınmazsa sürekli
UYARI
UYARI Özel korse kullanılmaktadır.
AĞRI
AĞRI Yok