menuclose
Bize
Sorun
“Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.”

Kalça Büyütme

Kalça büyütme; kollajen dolgular, protez implant, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şeklini güzelleştirme ve boyutlarını arttırma operasyonudur. Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir.


Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile kalçaya hem hacim kazandırılır hem de şekil olarak daha kalkık ve yuvarlak bir popo elde edilir.

Ameliyat Öncesi

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

Ameliyat

Genel anestezi altında, 1-2 saat sürede gerçekleştirilir. Vücudunuzda istenmeyen bölgelerden liposuction yöntemi ile yağlar çekilir. Alınan yağlar özel işlemlerden geçirilerek, gluteal bölgeye enjekte edilir. Dren kullanılmaz. Yaklaşık 0,5-1 cm'lik kesilerle, kanül yardımı ile ameliyatınız gerçekleştirilir. Özel pansuman ve korse ile operasyon sonlandırılır. 

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar. Özel bir korse yaklaşık 2-3 hafta boyunca kullanılır. Operasyondan 3 gün sonra banyo yapılabilir. İlk günlerde yüz üstü ve yan yatma önerilir. Uzun süreli üzerine oturmaktan yaklaşık 2- 3 hafta kaçmak gerekir, işe geri dönme 1-2 hafta sonra, hafif egzersiz 3-4 hafta sonra, ağır egzersiz 6-8 hafta sonra yapılabilir. Kalça bölgesinde morarma ve şişlikler görülebilir, ortalama 2-3 haftada geçer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. Kalça işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir

Protez ile Kalça Büyütme

Kalça boyutlarından ve şeklinden memnun olmayan hastalara uygulanır. Uygun plana konan protez ile popo hem büyütülür hem daha kalkık hale getirilir.

Ameliyat 

Genel anestezi altında, 1-2 saat  sürede iki kalça arasından yapılacak olan kesi ile doğal bir görüntü elde edilecek şekilde gerekli işlemler yapılır. Kalçadaki en büyük kas olan gluteus maksimus kasının alt tabakasında açılacak olan cep içerisine protezler yerleştirilir. Aynen meme büyütme ameliyatlarına benzer. Yalnız burada kullanılan protezler daha yoğun içeriklidir. Kas altına da yerleştirildiği ve üzerinde kalın bir yağ tabakası da bulunduğu için elle hissedilmezler.

Ameliyat Sonrası

Kısa sürede beslenme başlar. Özel bir korse yaklaşık 2-3 hafta boyunca kullanılır. Drenleriniz bulunur ve 3-5 gün içerisinde çekilir. Drenler çekildikten 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ilk günlerde yüz üstü ve yan yatma önerilir. Uzun sureli üzerine oturmaktan yaklaşık 1 hafta kaçınmak gerekir, işe geri dönme 1- 2 hafta sonra, hafif egzersiz 3- 4 hafta sonra, ağır egzersiz 6- 8 hafta sonra yapılabilir. Kalça bölgesinde morarma ve şişlikler görülebilir, ortalama 2- 3 haftada geçer. Tam iyileşme 6 ay- 1 yıl sonundadır. Kalça işlemlerine eklenen prosedürlere göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

ANESTEZİ
ANESTEZİ GENEL
OPERASYON SÜRESİ
OPERASYON SÜRESİ 2-3 SAAT
İYİLEŞME SÜRESİ
İYİLEŞME SÜRESİ 10-15 GÜN
KULLANIM SÜRESİ
KULLANIM SÜRESİ SÜREKLİ
NET SONUÇ
NET SONUÇ 6 AY - 1 YIL
UYARI
UYARI 2 ay yan ve yüz üstü yatılmalıdır.
AĞRI
AĞRI HAFİF
NOT
NOT ÖZEL KORSE 4-6 HAFTA